11 Eylül Saldırısı

11 Eylül Saldırısı Tarihte büyük bir değişimin yaşanmasına neden olmuştur.

11 Eylül 2001 tarihinde ABD’de, ‘ikiz kuleler’ saldırısı yaşandı. Komplo teorileri hali daha bitmedi, kayıplarıyla, filmler ve belgeseller yapıldı. 11 Eylül 2001 terör saldırısında, hali daha 1100 kişi kayıp. ‘Saldırılar güçlü bir devi uyandırdı. Tüm dünyayı teröristlerden temizleyeceğiz’ diyen Bush, başlatılan mücadelenin bir haçlı savaşı olduğunu söyledi.

Amerika, 11 Eylül 2001 sabahı kaçırılan uçaklarla New York – Manhattan’da bulunan Dünya Ticaret Merkezi’ne saldırı düzenledi. İkiz kuleler çökerken 2996 kişi saldırıda yaşamını yitirdi. Bu korkunç olay tarihe “11 Eylül Saldırısı” olarak geçti.

Birçok sorunun cevapsız kaldığı bir muamma yaşandı 11 Eylül 2001 saldırılarında  Boston’dan hareket eden  ilk yolcu uçağı sabah saat 9.00’a dakikalar kala New York kentindeki ikiz kulenin kuzey cephesindeki kuleye saldırdı. ikinci uçak güney cephesindeki kuleye saldırısını düzenledikten sonra dakikalar sonra dakikalar içinde ikiz kuleler çöktü ve yerle bir oldu. Çok sağlam yapılan bu binaların 10 saniye içerisinde tamamen çökmesi akılları karıştıran sorular arasındaydı.

11 Eylül saldırıları Bu saldırılar sonrası Amerika Birleşik Devleti Başkanı Bush, terörizmle savaş ilan etti ve bunun bir haçlı savaşı olduğunu ilan etmesiyle en çok İslam ülkelerini etkiledi. Amerika ve İslam ülkeleri arasında yeni bir dönem başladı. Amerika ayrıca NATO’nun 5. maddesini de hayata geçirdi. Bu maddeye göre, NATO üyelerinden birine yapılan saldırı birliğin tamamına yapılmıştır.

Amerika, 11 Eylül saldırılarından El-Kaide lideri Usame Bin Laidin’i sorumlu tuttu. Usame Bin Ladin’de Afganistan’daydı. Bu nedenle, Amerika saldırıdan 1 ay sonra Afganistan’ı işgal ilan etti. Ayrıca özgürleştirme adı altında 2003’te Irak’ı işgal etti. Tüm bunlar Amerika’nın tüm işgal ve savaşları için zemin hazırladı. Bu işgal ve savaşların bilançosu ise milyonlarca Müslümanın yer değiştirmesi ve yüz binlerin ölümü ile sonuçlandı.

Sorulan birçok soru cevapsız kaldı. Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri, kaçırılan dört uçaktan hiçbirini neden durduramadı ya da düşüremedi? 

Bu saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 2753 olarak açıklandı. Fakat  bu kişilerden sadece 1642’sinin kimliği teşhis edilebildi. Olay yerinde bulunan 22 bin parça insan kalıntısı defalarca testten geçirildiği halde, 1100 kişi halen kayıp.

Amatör bir pilot, ticari bir uçağı bu şekilde kullanıp  Pentagon’a nasıl çarpabilir? Üstelik bunu olası bir uçak kaçırma uyarısından 78 dakika sonra nasıl yapabilir? Uçak El Kaide tarafından değil, Pentagon tarafından yönetiliyordu. Görgü kanıtları uçağın Boeing 757 olmadığını ufak bir uçak olduğunu belirtiyor.

United Airlines ve American Airlines hisseleri Borsada birden düştü. Büyük hisse sahiplerinin saldırıyı önceden bildikleri şüphesini uyandırdı, yine şaşırtıcı olan şey ise Amerika’daki büyük hissedarlar Yahudi lobisi üyeleridir ve o gün normal şartlarda dünya ticaret merkezinde çalışan 4000 Yahudi işe gelmemişti.

Tek Kelime ile bu 11 eylül saldırısının arkasında Amerika eşkıya devleti ve Devlet dahi olamamış işgalci yahudi lanetlileri vardır. Suud kökenli yapınında için içinde meze olduğu görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir