Araba Almak İçin Esma Ve Dua

Araba Almak için Dua

Araba almak için duanın sözleri yüce Allah’ın rızık ve bereket ile ilgili 3 adet esması ile Haşr suresinin son üç ayeti kerimesinden oluşmaktadır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Muhsî – Ya Ganiy – Ya Muğni

Huvallahulleziy la ilahe illa huve ‘alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu. Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu’minul muheyminul ‘aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi ‘amma yuşrikune. Huvallahul halikul – bariy-ulmusavviru lehum’esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel’ardı. Ve huvel’aziyzulhakiymu.(amin)

 

Ey Yüceler yücesi Olan Rabbim Her şeyin gizli kalmış taraflarını bilen sayılamayacak kadar çok da olsa mevcudunu bilesin Mülk senindir. Zenginlik senindir verdiğine ihtiyaç duymayan sensin. Rabbim fazlınla lütfunla dilediğini zengin eden onu arzu ettiğine ulaştıransın. Senden başka ilah yoktur. Bilmediklerimizi bilen, görünmeyeni gören sensin. Rabbim Bize Arzu ettiğimiz bineği almayı nasip eyle, Çünkü sen, mutlak güç sahibisin, verecek olanda sensin…Amin

Hatırlatmamızı yapalım duanın kalıbı yoktur. Kul hacetini Rabbinden isteyecektir. Allah Resülü Ayakkabının bağı dahi olsa Onu Rabbinizden isteyin buyurmaktadır. Bu Esmalar Günlük olarak düzenli çekilmeli içtenlikle de dua edilmelidir. Unutmayın kişinin kendi eliyle kazandığından başkası yoktur…

Araba Aldıktan Sonra Okunacak Dua

Araba aldıktan sonra da şükredip, kazasız belasız binmek nasip olması için dua etmeliyiz. Bir mümin fiyatı ve niteliği ne olursa olsun bir arabaya sahip olduğu zaman Rabbine şükretmeli ve şu duayı okumalıdır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve kalerkebu fıha bismillahi mecraha ve mürsaha inne rabbı le ğafurur rahıym.(amin)

Duanın Türkçe Anlamı

(Nûh), “Binin ona. Onun yüzüp gitmesi de durması da Allah’ın adıyladır. Şüphesiz Rabbim çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” dedi. (Hûd- 41)

Bu dua inşallah araba alan kişinin kaza belalardan korunmasına vesile olacaktır. Eğer göze gelmemek istiyorsanız da bu duayı okuyabilirsiniz.

Allah kabul etsin. Amin.

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın