Amerika Neden İsraili Kolluyor

Evanjelizmi gerçek manada kavrayan Amerikan politikasının özelliklerini ve dış politikasının tamamını kavrayabilir. Evanjelizm hıristiyanlığın aşırı radikal ve saldırgan bir yorumudur. Hıristiyanlar kendi içlerinde evanjelikleri siyonist hıristiyanlar olarak adlandırılırlar.

Evanjelik hareket  ilk olarak Amerika’da değil Avrupa’da Özellikle de İngiltere’de yayılmaya başladı. Bu yüzden İsrail’in kurulması sürecinde ona ilk yardım eden devlet İngilteredir.

İngiltere’de Anglikan bir papaz tarafından 1870’li yıllardan itibaren Amerika’ya seyahat etmeye başladı bu seyahatlerinden sonra evanjelizm Amerika’da da hızla yayıldı. Plymouth kardeşliği hareketi ile bütün Amerika’yı gezdi kendisine takipçi topladı.

Evanjelizm ile ilgili görsel sonucu

Evanjeliklerin inançlarına göre Mesih’in Dünyaya gelmesi için bazı şartlar var. Bu şartlar;

1-Yahudilerin Filistin’e Geri dönmeleri ve kendilerine ait toprağı olan bir devlet kurmaları

2-Kudüs’ün Başkent yapılması

3-Mescidi Aksa’nın yıkılıp Süleyman mabedinin inşa edilmesi

4-Tüm insanlara İncil’in vaaz edilmesi

5-Tribilasyon yani kargaşa dönemi bu dönemde Yahudilerin ve iman edenlerin eziyet görmesi

6-Armageddon Savaşı

7-Savaşın ardından Hristiyanların semaya yükseltilmesi.

Evanjelizm ile ilgili görsel sonucuAmerika’nın İsrail’i neden bu kadar kolladığı neden Amerika’nın sürekli İsrail’i sırtında taşıdığı ortaya çıkıyor.

Evanjelist inanca göre evanjelikler bu şartların tamamını yerine getirerek akıllarınca tanrıyı kıyamete zorlamaya çalışıyorlar ve inançlarına göre kıyamet koptuğunda dünyada Yahudi olmayan herkes yok olacak.

Bu süreçten sonra Yahudiler dünyanın hakimi olacak ve bu süreç boyunca Yahudilerin dünya devletine hizmet eden evanjelikler de cennete sahibi olacaklar.

SÜLEYMAN MABETÄ° ile ilgili görsel sonucuBu yüzden evanjelistler için Ortadoğu bölgesi çok önemli ortadoğu’yu yeni dünyanın kapısı olarak görüyorlar inançlarına göre kıyamet Savaşında yani Armageddon da İsa Mesih Kudüs’e inecek ve inananlarla birlikte Tanrı krallarını kuracak aynı doğrultuda Yahudilerin inancına baktığımızda da Mesih geldiğimde Kudüs’ü putperestlerden temizleyecek.

Ardından Süleyman mabedini yeniden yaptıracak ve dünyayı hakimiyeti altına alıp yeryüzünde Tanrı krallığını kuracak onların inancına göre de tanrı dünyayı israiloğullarına verirken cenneti tanrı krallığının kurulması için çaba gösterenlere yani diğer bir deyişle Yahudi çıkarlarına uygun hareket edenlere verecek.

Hristiyan, öncelikle de Yahudilerin ortak noktası olduğu için İsrail devletini kayıtsız şartsız desteklerler bölgede eski ahit’te tarif edilen şekilde bir Yahudi devleti kurmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar ve bunun yanında evanjelikler de hıristiyanlardan ayrı olarak Tıpkı Yahudiler gibi vadedilmiş Topraklar masalına inanıyorlar.

TRUMP AĞLAMA DUVARI ile ilgili görsel sonucuEvanjelizmin benimseyen Amerikan başkanları da vadedilmiş Toprak inancının etkisi ile Bu bölgedeki ülkeleri parçalamaya küçültmeye ve savaşlarla onları zayıflatmaya çalışıyorlar. Bu bölgede 22 yeni devlet kurulacak şekilde bir yol izlenmektedirler.

Amerika başkanlarının tamamı evanjeliktir. Sürekli dünyaya Radikal İslam yaygarası ile şekil vermeye çalışan Amerika Birleşik Devletleri’nin yönetiminin bu zihniyeti ve bunların varlığı, fikirleri dünya barışı için oldukça büyük tehdit oluşturuyor. Amerika’yı böyle bir zihniyet yönetiyor.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın