Beyinleriniz Yönetiliyor

Beyinleriniz Yönetiliyor

Sabah uyandınız.

Kendi benliğinizle yeni bir güne güzel bir ” Merhaba ” demek istiyorsunuz.

Elinize telefonu aldığınız ân sizin için tasarlanan senaryolu bir güne zihinleriniz hazır hale getiriliyor. Bakıyorsunuz ki hep kötü haberler dünya’yı sarmış… hep yeni bir gelişme ve olumsuz haberler… burada öz benliğiniz ve güne yayılması gereken enerjinizin seyri değişmeye başlıyor.

Haberlere bakmasanız bile herhangi bir arkadaşınızın sosyal sayfalardaki paylaşımlarından biri muhakkak sizin duygularınızı kontrol edecek. Çünkü o arkadaşınızda bu beyin yıkama zincirinin içine girmiş. Bakıyorsunuz bir paylaşım size mutluluk veriyor, diğer bir paylaşım sizi hüzünlendiriyor, diğeri ise sizde öfke duygularını kabartıyor. İşte yönlendirme burada başlıyor.

Öfke duygusunu ele alırsak, insanların her gün öfke duygusunu beyinlerinde aktif hale getiriyorlar. Daha da doğrusu öfke duygularını paylaşımlar ve yalan haberlerle sürekli besliyorlar. Bir insanda ne kadar çok belirli bir duyguyu beslerseniz, o duygu genele yayılır. Her gün alınan bu öfke duygusuyla sizdeki stres oranı daha da artar. Beyinde aktive edilen bu duyguyla daha da mutsuzlaşır ve daha agresif bir insan haline gelirsiniz. Hiçbir şeye tahammülü olmayan bir varlık haline gelmek kaçınılmaz olur.

Siz ki ne zaman doğal bir akışla kendi motivenizi toplamaya başlasanız, cep medyasına daldığınız an yeniden öfke duygusu aktive edilir. O duygu her gün ruhunuzda tazelenir. Sonuçta hayata ve geleceğe korku ve kaygıyla bakan bir nesil… anksiyeti, panikatak ve şizofrenik haller ortaya çıkmaya başlayabilir. Bu zihinsel kurgu en yakınınızdaki kişileri de etkilemeye başlar. Etkilendikçe normal davranış normları bozulur ve normal olmayanlar doğal hale gelir. Bu doğal olmayan hayatın akışı toplumlarda bariz bir Algı’da Bozukluk oluşturur.

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın