Bill Gates’in Scopex Projesi

Bill Gates’in Scopex Projesi

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, ne kadar da dünyayı ve insanları seviyor hayran olmamak elde değil. Nerede bir bityeniği var altından bir bakıyorsunuz aaa o çıkıyor. Aşı çalışmalarında onun yatırımlarını son zamanlarda konuştuk. Bu kadar insanlığa hizmet etme aşkı yüzüne yansımış nurunu artırmış. Şimdi tekrar rafa kaldırılan bir projeyi gündeme sokmaya hazırlanıyor. Allah aşkına kimdir bu adam neden birileri bu adama dur demiyor.

Covid19 aşı patentini bile yıllar önce alan bu ufku açık şahıs nasıl bir donanıma sahip ki önceden bu olayların habercisi ve birden kar edicisi oluyor. Acı ama gerçek dünya bu şeytanın uşaklarının elinde oyuncak oluyor. İnsanların hakları özellikle, müslüman halkların hukuku rahatlıkla çiğneniyor. 

Konuya dönelim bu ufku açık Bill Gates küresel ısınmayı azaltmayı amaçlayan bir projenin finansmanına destek olmaya devam ediyor. Harvard üniversitesi stratosfer kontrollü pertürbasyon deneyi (sCoPex) ile gezegenimizi korumak ve güneş ışınlarını engellemek için kalsiyum karbonat tozu püskürtülmesini amaçlıyorlarmış. Ancak bazı bilim insanları yarardan çok zararı olacağına inanıyor.

Bill Gates Güneşi Söndürmek İstiyor - scopex projesi
Bill Gates Güneşi Söndürmek İstiyor – scopex projesi

Kulaklarınızı açın bu proje bilim kurgu filmi içinden çıkmış bir sahne değil gerçeği yansıtmıyor gibide gelebilir. Lakin gerçek bu projeyi onaylayan ve finansmanına katkıda bulunan bu şeytanın uşağı hayırsever Bill Gates elinden ne geliyorsa ardına koymuyor.

Covid-19 için 21 milyar dolar harcamış bu adam bu proje üzerinde çalışmaya devam eden Harvard üniversitesi bilim adamlarına her türlü destekte kararlı. Bilim adamlarına göre Amaçlarının gezegenimizin yüzeyinin üzerine kalsiyum karbonat tozu püskürtülerek güneşin ışınlarında sapma yaratmaktır.

Bazı kesimler ise bu durumun ozon tabakasına zarar vererek ultraviyole ışınlarının insanlar üzerinde kanseri tetikleyeceğine inanıyor.

Harvard üniversitesi SCoPex projesi takım lideri ise “Düşüncemiz korkunç fakat iklim değişikliği de öyle” dediği belirtiliyor.

kaynak : https://projects.iq.harvard.edu/keutschgroup/scopex (bazı bilgiler bu web sitesinden alınmıştır.)

 

 

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın