Celalet Duası

Abdulkadir Geylani Celalet Duası

Evliyalar Sultanı, Gavsu’l Azam Abdulkadir Geylani Hazretleri’nin (Allah bizi onun bereketiyle faydalandırsın. Amin) himmetleri üzerimizden eksik olmasın.

Bismillâhir rahmânir rahîm
Allâhumme inni eselüke bisirri’z zâti ve bizâti’s sirri hüve ente ve ente hüvehtecebtü binurillâhi ve nuri arşıllâhi ve biküllismillâhi min aduvvi ve aduvvillâhi imaeti elfi la havle vela kuvvete illa billâhi hatemtu alâ nefsî ve alâ dinî ve alâ külli şey’in atanihi Rabbi bihâtemillâhi’l menîillezî hateme bihi ektare’s semavâti velardi ve hasbunâllâhi ve ni’mel vekilu ni’mel Mevlâ ve ni’mennasiru ve sallallâhu alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âlihi ve ashâbihi ve selleme ecmain 

Celalet Duası’nın Türkçe Anlamı:

Allah’ım! Zatının sırrı ve sırrının zatı için senden istiyorum. O sensin ve sen de O. Allah’ın nuru ile Allah’ın arşının nuru ile ve Allah’ın bütün isimleriyle örtünüp, düşmanlarımdan ve Allah’ın düşmanlarından korundum. Yüz bin kere la havle vela kuvvete illa billah. (Güç ve kuvvet ancak Allah’tandır.) Allah’ın gökleri ve yeryüzünü mühürlediği mührüyle kendimi, dinimi ve Rabbimin bana verdiği her şeyi mühürledim. Allah bize yeter. O ne güzel vekildir, ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır. Allah celle celaluhu, Efendimiz Muhammed’e, onun ailesine ve  ashabına, hepsine salat ve selam etsin.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın