Cinin İnsana Musallat Olması

Cinin insana Musallat olması:

Cinin ya da şeytanın herhangi bir insana musallat olup ona nüfuz etmesi birçok insan tarafından tuhaf karşılanabilir. Şeytan veya Cin İnsanın vücuduna girerek herhangi bir uzva yerleşir. Daha sonra vücudun tamamını etkisi altına almaya başlar ve vücuda yerleşir. Safiyye Binti Huyey Hz. Peygamber (as) den rivayetle; ” Muhakkak ki şeytan ademoğlunun damarlarında kanın akışı gibi akar.”  Buhari ve Müslim rivayet etmiştir.

Bazı insanlarda ise bir uzva değil vücudun tümüne nüfuz eder onu tamamen bir süreye tabi kılmadan hemen kontrol altına alır. Hatta kişi bu şeytani kontrol sebebiyle sara hastası gibi olur yahutta kişi hafıza kaybına uğrar şuur ve kontrolü tamamen yitirebilir. 

Musallat olmanın sebepleri nedir :

Bundan önce cinler neden vücuda girer yazısını yayınlamıştık. Bunda bir çok etken var, en başta insanın sapması kulluk bilincinden ve tevhidi yaşantıdan uzaklaşması gelir. 

“Allah’ın mesajını görmezden gelen kimseye bir şeytan tahsis ederiz; artık bu onun arkadaşıdır. Kendilerini doğru yolda zannederken bu şeytanlar onları yoldan saptırıp dururlar.”Zuhruf: 36

Allah’ın zikrinden gafil olan haramlara dalmaktan çekinmeyen Müslüman, şeytanların azgın cinlerin ve ifritlerin vücuduna nüfuz etmelerine gayet müsait hale gelmiş demektir.

Besmelesiz başlayan bir iş Besmelesiz bırakılan bir eşya bir cinin yaralanmasına onunda size musallat olmasına sebebiyet verebilir.  Banyo ve Tuvaletlere giriş ve çıkışlarda “Allahümme Minel hubsi vel habais” gibi duaları yapmamak.  Allah’tan gaflette yaşamaya başlayan insana cinin musallat olmasına insanın bizzat kendisi tarafından fırsat verilmiş olur.

Açıklıkla kendinin beğendirme  yolunu tercih etmiş giyinik çıplak bayanlara cinin aşık olması nedeni ile musallat olmalar olur. Tabirimizi maruz görün son model bir bayan bu hayat tarzı ile devamlı cünüp gezmekte cin ve Şeytanlar böyle cünüp kadınlara nüfuz ederler kadınlar ise bundan habersizdirler.  Bazen kadınların rahmine nüfuz edip yerleşen cin kendisini o kadınla evli sayar.

Cinlerin insana nüfuzunun bir başka sebebi de insanın bir acı ya da Sevinç karşısında zayıf düşmesidir aşırı Hüzün aşırı sevinç ve insanın ahlaken bozukluğu cinlerin ona nüfus etmeleri için birer gerekçedir

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın