Cinler normal insana nikah kıyar mı?

Bismillahirrahmanirrahim

Cinler normal insana nikah kıyar mı?:

Kısa olarak sorulan bu sorudan iki yönlü anlam çıkıyor birincisi cinler normal bir insanın şerri nikahını kıyabilir mi? ikincisi ise cinler bir insanla nikah akdi yapabilir mi?

Cinlerde insanlar gibi mükellef varlıklardır. Onların da kendilerine göre fırkaları ve mezhepleri mevcuttur. İnsanlar gibi onlar da ibadet etmektedirler ve onların da sevap ve hayır anlayışı mevcuttur. Buna göre de cennet ve cehennemle  mükafatlandırılma veya cezalandırılmakla karşı karşıyadırlar.

Cinler insanlara vaaz ettikleri gibi insanların birbirlerinden davacı oldukları gibi, kendi aralarında da birbirlerine davacı olmuşlardır. Cinler insanların yanında ilim tahsil ettikleri gibi insanlara da ilim öğretmişlerdir. Öyleyse mükellef olan bu varlıkların ehli iman olanlarının insanın nikah kıyma şartlarına sahip olanlar gibi durum ve şartların oluşması ile İnsanların nikahını kıyabilir.

Sorunun ikinci Anlaşılan tarafı insanlarla nikah yapabilirler mi bu konuda söylenen çok şey var işin içerisine İsrailiyat da karışmış boyuttadır. İmam Malik ten rivayetlerle anlatılan  Bu konuyla ilgili birçok haberler vardır yapı ve durumları farklı olan cinlerin insanlarla evlenmeleri caiz görülmemektedir. insanların mallarına ve evlatlarına musallat olan cinlerle nikah akdi için şu linki inceleyiniz

https://manevidestekdayanisma.com/cinlerle-evlenmek/

100% LikesVS
0% Dislikes

3 thoughts on “Cinler normal insana nikah kıyar mı?

 • 18 Haziran 2021 tarihinde, saat 21:45
  Permalink

  Merhaba .cinler tarafından normal insanlara kıyılan nikah akti ne sekilde son buluyor.eslerden biri nikahın iptal olmasını istiyorsa nasıl boşananabilir.acil len bi konu hakkında yardımlarımızı bekliyorum mm.

  Yanıtla
 • 18 Haziran 2021 tarihinde, saat 22:21
  Permalink

  Cinlerin normal insanlara kıydığı nikah akti nasıl son bulur.eslerden biri boşanmak isterse 🤦🏾‍♀️

  Yanıtla
  • 19 Haziran 2021 tarihinde, saat 11:48
   Permalink

   Gerekli yönlendirme ve cevap @ adresinize gönderilmiştir.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: