Cinler Vücuda Neden Girer

Bismillahirrahmanirrahim

 Cin İnsan Bedeni Niçin Girer:

Ahmet Bin Hanbel’in oğlu Abdullah der ki: Babama; ” Bazıları Cinin insan bedenine giremeyeceğini söylüyor. Hususta siz ne dersiniz?” diye sorunca şöyle cevap verdi; ” Yalan söylemişlerdir.”

Cinler Kimleri Daha Çok Tercih Eder:

Büyü ve Sihir yoluna tevessül edip insanların cüz’i iradelerine etki ederek arzu ve şehvetini tatmin etmeyi hedefleyen kimselere genellikle şeytan türü musallat olur ve bedenine girer. Fal, Remil, Astroloji, Tarot vb şeylere meyilli olması kişilerin vücut üzerindeki enerji yapıları farklı bir şekilde etkilenmektedir. Bu durum cinler için bir çekicilik oluşturmaktadır.

İnsanların İnançlarını bozmayı hedeflemiş bid’at ehlinin yapısı şeytanların yine uğradığı bir beden türüdür.  Temizliğine dikkat etmeyen kişiler, Banyo ve tuvalet adabını öğrenmemiş bu gibi yerlerde yapılmaması gereken fiilleri yapan kimselerde cinin bedene girmesine yola acar.

“Kocası gurbette olan (yabancı) kadınların yanına girmeyin. Zira şeytan, her birinizin içinde, vücudunuzda kanın dolaştığı gibi, (kendisini hissettirmeden) dolaşır.”buyurdu. Biz atılıp sorduk: “Sende de dolaşır mı?”  “Bende de (dolaşır), ancak Allah bana yardım etti de (şeytanım) bana teslim oldu.” (Tirmizî, Radâ 17, 1172).

Cin Kimlerin Bedenine Girer:

Büyüye (sihre) maruz kalan kimsenin vücudunda bir çekicilik oluşmaktadır. Bu da şeytanların yemeğe davet edilmesi gibidir büyü davetine bu yüzden icabet ederler ve kişinin bedenine girerler. Cin kendisi cinsinden olmamasına rağmen insana aşık olması ile bedene girer.

İnsanın, cini görmediği için bilmeden bir zarar veya eziyet etmesi neticesinde bedene girer. Cinin keyfi zalimliğinden  dolayı insanın maruz kaldığı bu gibi hallerde mevcuttur. Gece vakti dışarıya ulu orta sıcak su dökmekten, Meyveli meyvesiz ağaç diplerine bevl etmekten, İnsanın geçirdiği şiddetli bir sarsıntı veya bir olay neticesinde cin bedene girer.

Karanlıktan korkmak ve şiddetli kin, kızgınlık, hallerinde bedende hareketlenen kan onlar için bir caziplik oluşturması neticesinde vücuda girer.

Allah’tan gafil olmak, çok şehvetli olmak, gözleri ve iffeti korumamak,  dili (yalan, gıybet, zanda bulunmak ve nemime yapmak) kollamamak sayılabilir. Başlıca cinin vücuda girme nedenleri arasındadır.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın