Cinler İnsanlara Dost Olur Mu?

Bismillahirrahmanirrahim

Müslüman Cin hayrı Tavsiye Eder:

İbni Mesud Ra. Rivayetle Resulullah sav efendimiz:

”Sizden hiçbiriniz yok ki Onun cinlerden bir arkadaşı olmasın. Seninde var mı ey Allah’ın Resulü diye sordular. Şu cevabı verdiler “evet benimde var, ama Allah cc. Bana ona karşı yardım etti de Müslüman oldu o bana hayrı emrediyor.”

Cinler Allah’tan korkan takva erlerine karşı itaati tercih ederler.

Gece Karanlıkta İşitilen Ses:

Sırri Sekati hazretleri gece bir ses işittim şöyle diyordu;

“Ölüm korkusu ile kalbini hariçte gezdirme. Nitekim Allah cc biz kulumuza şah damarından daha yakınız. (Onun gizli aşikar bütün ahvaline muttaliyiz) buyurmuştur.

Ben: Cin misin diye sordum…

Cinniyim ve Cenabı Hakka iman edenlerdenim. Beraberinde cinni kardeşlerimden birkaç cinni daha var dedi.

Ben; onlarda senin gibi güzel sözler söylerler mi? Diye sordum fazlasıyla vardır dediler. Bu sefer “sendeki zaaf ve uyuşukluk ancak tefekkür ile zail olur.” dediler.

Bu hitaptan çok duygulandım. Birazdan bir hitap daha geldi “Bir kimse karanlıklara ünsiyet edince, kendisine nurlar açılır.” Bunu işitince kendimden geçtim. Kendime geldiğimde göğsümün üzerinde bir Nergis çiçeği konulmuş olduğunu gördüm.

Nergizi koklayınca bendeki çekingenlik gitti ve onlara karşı ünsiyet hasıl oldu onlarla görüşmeye başladım… Cenabı hak sizden merhametini esirgemesin bana bir tavsiyede bulunsanız dedim.“

Cenabı hak muttaki olanların kalbinden gayri kalpleri zikri ile ihya ve ünsiyet ettirmez. Bir kimse takvaya başvurmadan zikrullah ile meşgul olurum derse yanlış yol tutmuş olur.

Allah cc. Bizi ve seni hayra muvaffak etsin dediler ve ayrıldılar.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın