Cinleri Evden Uzaklaştırmak

Cinleri Evden Uzaklaştırmak Ne Yapılır

Birçok evde cinler gözükebilir. Karartılar veya sesleriyle, bulundukları o ev halkına eziyet ederek rahatsız ederler. Dahada ileri giderek ev içinde para veya takı kaybolması, Hatta evin içine pislik atılır. Evin duvarları ve perdelerinin yanmasına varıncaya kadar türlü eziyetler yaparlar. Bunları çoğumuz gördük ve haberlerde de bu gibi olayları işittik ve okuduk.

Mutfağınızda pişen yemeğin bereketi kalmaz, kişiler yer fakat doymazlar. Evde bulunanlar için pişen yemek evdekilere yetmez sanki o yemeği başkaları yemiş gibi hemen biter. Evde sizden başkaları varmış gibi bir hissiyata kapılırsınız. Evde anlam veremediğiniz şekilde sesler yüksek çıkar. Evinizde devamlı tartışma olur sebepsiz yere konu açılır ve birbirinize sararsınız. Evinizde girmeyeceğiniz yerler oluşur bu yerler de tedirginliğiniz artar ve sanki orada birisi varmış gibi olur.  

Buna benzer olaylar ve hissiyatlar yaşanılan evlerde, yada kimsesiz evlerde, cinler mesken kurmuşlardır. Yaşanılan hayat tarzı bu olayların olmasında etkendir. Yalan konuşan, gıybet eden dedikodu yapan haram ve helal hassasiyeti olmayan İnsanlara İslam’ı yaşamadıkları için Şeytan gelir ve evin malından, evladından ve karısından istifade eder, ortak olur. Allah’u Teâlâ Kur’anı Keriminde “Onlara mallarında ve evlatlarında ortak ol” buyurmuştur.

İslami hassasiyeti olan ve mütedeyyin bir yapıda sahip olmalarına rağmen bazen insanlar evlerinde de cinler mesken kurmasını engelleyemeye bilirler nitekim bize gelen bu gibi insanlar çoktur. Bunlarında bazı sebepleri vardır. İslam sağlıklı yaşanmadığı ve kişilerin bu misyonda işledikleri yüzünden başlarına gelmedik kalmaz mesela sadece gelin kaynana kavgası bunların dışında yaşanır bunların arasında yaşanmaz diyen yanlış kanaata varmış olur. Bunun gibi birçok konu İslam hassasiyeti olanlarda da vardır.   

Evet İnsan İslamdan uzaklaşınca Şeytanın insana ortaklığı malında, çocuklarında ve eşinde musallat olması her zaman olabilir. Allah (c.c)’a sığınırız. Efendimiz (s.a.v.) “Evlerinizi kabirlere (mezarlara) çevirmeyiniz” buyurmaktadır. (Müslim) Namaz kılınmayan, Kur’an okunmayan ev mezar gibi olmuştur. Bu eve şeytanlar da cinler de rahatça girip cirit atar.

Böyle bir evden cinleri uzaklaştırmak istendiği zaman o cinlere evi terk etmeleri için üç gün mühlet verilir. Evden gitmeleri ve ev halkından kimseye görünmemeleri istenir, eğer gitmezlerse bol miktarda su alınır, eller suyun içine konur ve ağız iyice suya yaklaştırılır. Okuma bitinceye kadar öyle durulur ve şu dualar okunur:

Fatiha, Bakara (1-4), Bakara (255-257). Bakara (285-286), Al-i İmran (18), A’raf (54), Müminun (113-118), Saffat (1-10). Haşr (21-24), Cin (1-37), İhlas ve Muavvezeteyn okunur ve suya üflenir. O su evin köşelerine serpilirse cinler Allah (cc)’ın izni ile evden çıkarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir