Cinlerin İnsanla Alay Etmesi

Bismillahirrahmanirrahim

1980 yıllarından sonra artarak çoğalan boyutsal temasın fazla olması birçok sıkıntının ortaya çıkmasına sebep oldu. Çıplaklık, zina, kumar, içki, rüşvet, iltimas vb. birçok uygunsuz işler Müslümana yakışmadığı halde işlenmeye başlaması, bunun yanı sıra toplumumuzun aile ve dini kültürün hızlı bir dezenformasyona uğraması cinler için musallat ortamının hızlanmasını sağlamıştır. 

Açıkça toplumda İslami hassasiyetler kaybolmaya başlayınca ilk önce gözler ve kalpler bu etki ile yıkıldı. Sadece riyazatla ve bazı virdleri ve amelleri yaparak göz perdeleri açılmaz. Göz hayır tarafına baktığı gibi şer tarafına da bakar. Cinler kendilerine verilmiş olan bir imkan dahilinde çeşitli kılıklara girdikleri için bu perdesi yırtılmış insan toplulukları ile kolayca uğraşmaya başladılar. Birçok yerde insanlarla alay ederek eğlenmeye başladılar. 

İnsanın düşmanı şeytan olunca işi bir hayli zordur. Cinler insanların bulundukları yerlerde insanlar görmese de birlikte zamanı paylaşabilirler. Genellikle yaşlı insanlarla alay ederler, Yalova’da yaşlı bir hastamı kızı bana getirmişti. Kendisine durumunu sordum nedir sıkıntımız diye, amca evladım geliyorlar bana gözüküyorlar kapının arkasında ilk önce dolaşıyorlar sonra içeri giriyorlar ve kesilmiş baş gösteriyorlar benimle alay ediyorlar demişti. Bu amcamızın gözlerini görüntülere Rabbimin yardımı ile kapatmıştık ondan sonra bunları daha görmedi. Görüldüğü gibi yaşlılarla bu ve benzeri şekillerde alay ederler. Gençlerle ve çocuklarla çeşitli kılıklara girerek görünebilirler mesela; güzel kadın, yaşlı piri fani veya küçük oyun arkadaşları olarak gelerek görünüp alay ederler. 

Rüyalarda dalga geçme olayı daha fazladır. Kişiye kendisini değerli gösterme, makamının yüksek olduğunu, Rabbini bir ışık gibi görüp onun konuşma vb. rüyalarla kiş ile alay ederler. Zahiren size yaşamış olduğum birkaç durumdan bahsetmek isterim. Bir gece vakti seccadem de namaz kılarken sağ kulağıma çok hafif bir ses tonuyla ismi söylemeleri, yine evde kimse olmamasına rağmen arka tarafımda ayak seslerinin duyulması, yine gece seccade oturmuş tespih çekerken karşımda her tarafı sarkmış 60-80 cm büyüklüğünde bir varlığın oturduğunu bana bakıyor halde iken onunla ilgilenmem gibi  bunlar genellikle ruh çalma için yapılan hamleler korkutma, kişiye enaniyet kazandırıp avlama oyunları hemde varlıksal yapının insanla alay etmesidir. 

Allah bunların şerrinden emin eylesin tüm kardeşlerimizi korusun ve muhafaza eylesin…

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın