Cinler Kimleri Korkutur

Bismillahirrahmanirrahim     

Müslüman cinler arasında da elbette ibadeti zayıf olan, isyan eden, kimi zaman ibadetten uzak kalanlar da vardır. Tabii ki imanlarını da muhafaza ederler. Yani cinler de biz insanlar gibi Allah’a kullukla mükellef varlıklardır..

Şeytanla birlikte olan cinlerin maksatları, insanlara zarar vermek ve musallat olmaktır. Kimi insanın kalbine ve beynine hükmedip yönlendirebilirler. Şeytani cinlerle irtibat halinde olan insan, onların emri altındadır. Onlar ne derse, onu yapar. Zaten şeytani cinlerin amaçları o insanı imandan uzaklaştırmaktır. Şeytan ne kadar kötü amel varsa, hepsini gerçekleştirir.

Cinler ne isterse, o tür insanlara yaptırırlar. Bir anlamda cinler, o insanlara hükmederler. Bu insanlar genellikle Allah zikrinden ve Resulünün sünnetinden uzak olanlar, Allah’a sığınmaktan gafil olarak yaşayanlar cinlerin şeytanlarının ilgi alanın dadırlar.

Allah cc emir ve yasaklarına uymayanlar genellikle onların istediklerini yerine getirenler arasında yer alırlar. Vesvese vererek onları korkutarak etki altına alırlar.

Cünüplükten gusletmeyenlere, yalnız başına, gece vakti boş boş karanlık yollarda yürüyenler, Kabirlerin bulunduğu yerlerde geceleyen, kabirlere mum yakanlara, dilek ağacı deyip bez bağlayıp niyetler yapanlara, mezarlıklarda hacet görenlere, bağırarak ağlayanlara, Abdest almadan ve cünüp yatıp uyuyanları korkuturlar.

50% LikesVS
50% Dislikes

One thought on “Cinler Kimleri Korkutur

  • 2 Ocak 2020 tarihinde, saat 10:27
    Permalink

    Selamünaleyküm abi. Acizane konu ile alaklı bende bir katkı yapmak istiyorum. cinliler çok üzgün olanları, temizliğe dikkat etmeyenlere, ekmek ufağını temezilemeyenleri (sofrada dökünlen uyafalarını) musallat olurlar. Cinliler sadece dini yaşamayanlara musallat olmazlar. Dini mükemmel yaşamaya çalışan, Seyri sülük esnasında salik derece atlarken nefsin makamlarında bir üst makama çıkarken, (emmrade levvamede, mülhimede) Mutmainneye basıp ilerleme aşamasıda atık o kul Allah c.c unun korumasına girek. ins ve cinliler zarar veremezler. Allahın nuru galip gelir. Muainneye basana kadar uğraşırlar çünki o kul mükemmel bir kul olmaya doğru yönelmiştir. Zaten şeytanında vaadi vardır. Kulları Allahımızın emrettiği gibi kamil mümin olmalarını engellemek için son kozlarını ins ve cinlerle oynar. Allah rahmet ederse kul kurtulur. İmtihan olduğunu kul anlayamaz sabredemezse Belam ibni baur gibi düşer der bu yolun yolcuları Allah Dosları buyurur.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: