Çocuğu Olmayan Eşler İçin Dua Ve Zikir

Bismillahirrahmanirrahim

Dünyada İnsanın yaşayabileceği en güzel duyguların başında bir evlat sahibi olmak gelir. Kalplerin meyvesi gözlerin ve gönlün süruru çocuklar. Çocuk sahibi olabilmek için eşler özellikle anne olmak isteyenler Allah’a sayısız kez dua etmelidirler.

“Göklerin ve yerin hakimiyeti Allah’ındır. O dilediğini yaratır. Dilediğine kız evlat, dilediğine erkek evlat verir. Veya erkek ve kadın olarak onları evlendirir de onlardan dilediğini kısır bırakır. O her şeyi en iyi bilir, dilediği her şeye kadirdir.” (Şura, 42/49-50)

Hangi duayı veya duaları okumalıyız diye akıllarınıza takılabilir. Duanın kabulunun bir vakti vardır. Biz ısrarlı bir şekilde duaya devam etmeliyiz. okunması tavsiye edilen bazı duaları burada sizler için derledik.

Dualar: 

Ey Rabbim, beni yalnız başıma bırakma. Hayırlı bir evlat nasip et. Sen varislerin en hayırlısısın.

“Ey Rabbim, bana kendi yanından (lütuf ve kereminle) tertemiz ve mübarek bir çocuk ihsan et. Şüphe yok ki sen duayı işiten ve kabul edensin.”Al-i İmran: 38

“Ey Rabbimiz! Bize zevcelerimizden ve nesillerimizden gözlerimizin bebeği olacak (salih insanlardan) ihsan et. Bizi takva sahiplerine rehber kıl.”

“Ey Rabbim, bana salih kullarından olan bir çocuk ihsan et.” Saffat: 100

Zikirler:

“İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.” = “Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.” (Hicr, 15/86) ayetini geceleri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

“Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî” = “Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratandır.” (Şura, 42/9) ayetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

“HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü”: “O yaratandır ve yoktan var edendir.” (Haşr, 59/24) ayetini 1054 kere tekrar eder.)

18 defa Selavatu selam 

İsminizin harfleri adetince yapılacak dua ve zikirler:  

Fatiha
İhlas
Ayetul Kursi
Bismillahir Rahmanur Rahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus Inne Rabbeke Huvel Hallakul Alim

661 defa = Ya Musavvir Ya Halik Ya Bari okuduktan sonra Allah’a şükretmelisiniz. 

İsminizin adetince Cumaları  1000 kere “Ya Evvel” okumalıdır.

707 kere “Ya Varis” de okurlar. Allah dualarınızı kabul etsin inş.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın