Çocuklara Vurulan Darbe

Bismillahirrahmanirrahim

Resulullah (s.a.v) buyurmuştur: “Her çocuk İslam fıtratı üzere doğar. (Yanlış eğitim sonucu) onu Yahudileştiren, Hıristiyanlaştıran, Mecusîleştiren ve doğru yoldan saptıran anne ve babalardır.”

Ebeveynler çocuklarına sevgi ve merhamet göstermek, onlar için hayatı kolaylaştırmak ve onların hayatlarını yönlendirerek her anlarını paylaşıp bir anıya döndürmek isterler. Onlar kalplerin meyveleridir. Lakin bu Üzerlerine sevgi ile düştüğünüz çocuklarınız için ilerde bir travma  oluşturmaz mı?

Günümüzde sosyal medya kullanımı çığ gibi büyümekte milyonlarca insan sosyal medya takipçisi herkes bir ucundan yakalamış kimi avret yerini açarak kendini ortaya koyuyor kimi devlet düşmanlığı yaparak kendini ispatlamaya çalışıyor. yani suç olgusu sosyal medya üzerinde artıyor ve siz bu ortamda çocuklarınızın tüm fotoğraf ve bilgilerini ortaya dökerek ifşa olmasını sağlıyorsunuz.!

Teknoloji ve İnternet evlerden eksik olmuyor tüm evde nerede ise var ve bu evlerde sorun yok diyebilir miyiz? . Hayır sorunlar hızla artmakta saatlerce bilgisayar başından kalkmayan satanist olmuş oyun tutkunu sonunda intihar meyli kazanmış çocuklar var artık .       

Çocuklarımızın doğumdan, eğitim, askerlik düğün ve tatil vb. Yüzlerce  resim ve video beğeni butonlarının artması yorum ve kısa mesaj bekleme görünme ve fark edilme isteğiniz ne kadar masum sizce hiç masum değil ilerde bu çocuklar travma yaşayacak unutmayın.

Bu resimler ilerde kuşak çatışması adını alan baş kaldırışlarla sizi karşı karşıya bırakacaktır. sevgi yeterli değildir.Bu resimler nazar kapısının açılmasına sebep olur. Vücut enerjisi dengesi bozulur.

Resulullah (s.a.v) buyurmuştur:”Çocuklarınıza saygılı davranın, onlarla alay etmeyin, onlara hakaret etmeyin, aptal ve cahil gibi lakaplarla onları çağırmayın.”

Ebeveynler çocuklarınıza saygı duyun ve değer verin sosyal medya ortamındaki paylaşımlardan albüm ortamı geçiş yapın ve bu resim ve videolar size özel olsun ki nesliniz size asi olmasın yoksa bir baş kaldırışla karşı karşıyasınız unutmayın ve kör olmayınız.
             

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın