Cumartesi Günü Duası

Abdulkadir Geylani’nin Cumartesi günü duası

Bismillahirrahmanirrahim

Kulun elçin Peygamberimiz efendimiz pak ve temiz Kamil, Fatih, hatim, nurlarının denizi, sırlarının madeni, hüccetinin dili, yeryüzünün gülü, kainatın gözbebeği, alemlere rahmet olan Mustafa, Mücteba, Münteka,  mahz-ı İnayet, kıyamet gününün süsü, Hidayet’in hazinesi, Muhammedül Emin kaftanın süsü, hakikat hazinesi, şeriatın güneşi, karanlığın aydınlatıcısı, dinin bekçisi, Rahmet Peygamberi, kıyamet günü ümmetin şefaatçisi, Muhammed Mustafa’ya salat ve selam eyle.

Allah’ım

Rahmetinin odağı Hz Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem’e onun ehline ve ashabına ve kardeşleri olan bütün peygamberlere rahmet eyle.

Allah’ım

Peygamberin Hz Muhammed’e Sidretül Müntehaya kadar yükselen en güzel salat ve selam getirmeyi bizlere ihsan eyle. Kur’an’ı Azim’in indirilen Peygamberimize Salat ve selam eyle.

Allah’ım

Bütün dua edenlerin yöneldiği makam sensin. Seyri sülük ehlinin rehberi övülmüş sıfatların ve zatın sahibi, gelmiş ve gelecek bütün Beşerin en hamdkarı, Ezeli, ebedi, matlup, sonsuz, sayısız, hakikati muhammediyye’yi Rahmetinle Kuşat. Onun şeriat ve tarikat yolundaki tabiilerinden olan alimlerden ehli tarikten razı ol, bizleri de onlardan eyle Amin…

Allah’ım

En geniş nimet sahibi sensin. Emirlerine İsyan edilmeyen sensin. Nuru söndürülemeyen sensin. Lütufu gizlenemeyen sensin. Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem’e Salat ve selam eyle. Bana da bütün işlerimde başarı ve kolaylık nasip eyle.

Allah’ım

Senin arşının azametinin gölgesinde düşmanlarımdan gizlendim. Senin büyüklüğüne sığınarak tuzak kuranlardan korundum. Senin yenilmesi mümkün olmayan gücünle bütün zalim yöneticilerden sakındım. Senin ebediyyetinin devamlılığı ile bütün şeytanların şerrinden Sana sığındım. Senin ilahi sırlarının gölgesi altına girerek bütün dert ve kederlerden kurtuldum. Ey bütün vahşetlerin engelleyicisi, Ey kendisine karşı gelenlere azap vadeden Allah’ım sana tevekkül ettim ve sana sığındım. Bana zulüm edenleri ve edecekleri benden uzak tut, beni onlara galip eyle.

Allahuekber, Allahuekber, Allahuekber,

O bütün yarattıklarından büyüktür ve yücedir. Allah korktuğum ve çekindiğim her şeyden daha üstündür. Yedi kat Semayı ayakta tutan izniyle düşmesini engelleyen ve kendisinden başka ilah olmayan Allah’a, kulunun şerrinden ve onun askerleri olan ins ve cinin şerrinden Allah’a sığınırım.

Allah’ım

Onların şerlerine karşı yanımda ol ve bana yardım et. Şüphesiz bütün hamd ve Sena Sanadır. Senin komşuluğun övgü sebebidir. Bütün mübarek isimler senindir. Senden başka ilah yoktur. Sen dilediğini yaparsın. Sen her şeye kadirsin. Bütün hamd ve Sena Sanadır. velhamdülillahi rabbil alemin…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir