Deccalin Soruları ve Avanesi

Deccal’in İşaret Ettiği Yerleri Son Durumu ve Kendisine Tabi Olacaklar


Müslim’in (rahimehullah) rivayet ettiği “Cessâse hadisi” diye bilinen meşhur Temîm ed-Dârî (radiyallahu anh) kıssasında geçtiği hadis üzerinde; biraz durup bugün ki durumu araştıralım. Bu hadisin tam metnini okumak için Deccal’in bir adada tutsak olması adlı yazı için tıklayınız. 

Beysan Hurmalığının Durumu nedir?

Denizin ortasındaki bir ay boyunca debelenerek sürüklenen gemiden bir adaya inerler bu adada bulunan manastırda demirlerle bağlı olan Deccalle, karşılaşan Temîm ve beraberindeki yol arkadaşlarına Deccal, Beysân hurmalığının meyvesini verip vermediğini sorar, onlar da verdiğini söylemiştir. Bunun üzerine Deccal: “hurma vermemesi yakındır” diyerek, çıkmasından önce buranın meyvesini vermeyeceğini haber verir.

Beysan hurmalığından görsel Beysân, Kudüs’ün kuzey doğusuna takriben 83 kilometre uzaklıkta bulunan Filistin’de bir beldedir. Bugün burası Yahudilerin elindedir. Bu belde’deki hurmalık Taberiyye gölünün kuzeyinde yaklaşık 18 kilometrelik mesafededir. Beysân hurmalığının 100 km çevresinde hurma bahçeleri mahsül vermekte iken, şu anda Beysân hurmalığındaki hurma ağaçları meyve vermemektedir.

1950 yılından itibaren Beysan hurmalığı kurumuş ve meyve vermemektedir. İsrail anılan hurmalığı kurutmuştur. Siyonistler Filistin’i işgalleri üzerine ‘Yeni Beysan’ şehri kurmuşlar, eski şehri ihmâl ederek hurmalıkların kurumasına sebep olmuşlardır. Beysan hurmalıkları 65 yıldan beri kurutmuştur. Terör devleti İsrail Beysan hurmalıklarını bilinçli bir şekilde kurutmuştur.

Yahudi İsrail devleti kurutulan bu hurmalığın canlandırılması için Irak’tan hurma fideleri getirip Beysan hurmalığına dikme çalışmaların yapmışlardır, bunda da, pek başarılı olamamışlardır. Beysan hurmalığı artık kurumuş ve hurma vermemektedir. 

Taberiye Gölü su seviyesinin düşmüş olduğu görsel

Taberiye Gölü suyunun olup olmadığı 

Deccal, Taberiye gölünde suyun olup olmadığından sormuş, onlar da bu gölde suyun çok olduğunu haber vermiş ve bunun üzerine Deccal: “buranın suyunun gitmesi yakındır” demiştir.

Bugün Taberiyye gölünün suyu ciddi manada çekilmiş durumdadır. Gölde İsraillileri tehdit edecek şekilde büyük bir eksilme söz konusu olup su seviyesi en alt seviyededir. İsrail‘in Yediot Ahronot gazetesinin haberine göre, İsrail Sular İdaresi tarafından yapılan açıklamada, ülkenin kuzey doğusundaki Taberiye Gölü’nün su seviyesindeki alçalmanın tehlike sınırına ulaştığı ifade edildi. Su seviyesi yerinde iken Taberiye Gölün deniz seviyesinden 208,8 metre aşağıda bulunmakta iken, kuraklık nedeniyle bu seviyenin, deniz seviyesinin 214 metre 86 santimetre aşağısına düşme tehlikesi yaşanmaktadır. bu sadece bu göl için geçerli değil o bölgede bulunan diğer göller de çok ciddi boyutta çekilmeler yaşanmaktadır.  İsrail Ürdün’e yılda 50 milyon metreküp göl suyu sağlamakla yükümlüdür. Taberiye Gölü suyuna olan talebin artması ve kışın yağmurun olmaması, göl suyunun tehlikeli derecede düşük seviyelere düşmesine neden olmaktadır. İsrailli yetkililer su seviyesinin eski seviyesine çıkması için 2023 yılına kadar bir çalışma yürüttüklerini açıkladılar. 

Gölün Nasıl kuruyacağı

Aslında gölün suyunu, Yecüc ve Mecüc ortaya çıktığında bu gölden sulanacaklar ve gölü kurutacaklardır. Bu olayda Deccalin öldürülmesinden sonra gerçekleşecek bir olaydır. Deccalin çıkması zamanında Taberiye gölünün suyu olacaktır. Suyun yalnızca çekilmesine sebep olacak büyük bir deprem olmasıdır. 2013 yılında başlayan Taberiye gölü etrafında meydana gelen deprem ve sarsıntılar Santa Cruz Kaliforniya Üniversitesi’nde sismologları tarafından  incelendi. Sismolog Emiliy Brodsky bölgede yaşanan sarsıntı için Times gazetesine verdiği röportajda, Bölgenin tehlikeli bir fay hattı üzerinde olduğunu belirtti. Ayrıca İsrailli bazı yetkililer Taberiye Gölü’nün, İsrail’in üçte birlik su ihtiyacını karşıladığını ifade ederken, nüfusun artması ve göl suyunun keskin bir düşüş yaşaması söz konusu olduğunu fakat alternatif çalışmalar yapıldığı belirttiler. 1927 yılında gerçekleşen 6,2 lik deprem neticesinde gölün suyunun 50 metre çekildiği ifade edilmektedir. 

Zuğer Pınarının Durumu

Yine aynı rivayette geçtiği üzere Deccal, Zuğer pınarında/gözesinde suyun olup olmadığını ve pınarın yakınında bulunan insanların bunun suyuyla ekimde bulunup bulunmadığını sormuş, onlar burada suyun çok olduğunu (başka bir rivayette: suyunun tazyikli aktığını) ve insanların bu suyla ziraat yaptıklarını söylediklerinde -Sahîhu İbn Hibbân’da geçen rivayete göre-: “Orada suyun olmaması yakındır.” demiştir.

Bu pınar, Ürdün’de bir köy olan Zuğer’de, Ürdün’deki ölü denize yakın bir yerde bulunmaktadır. Taberiyye gölünün güneyine takriben 37 kilometre uzaklıktadır. Küçük bir pınardır. “Zuğer” eski ismidir. Şu anki ismi ise Sultan pınarıdır. Önceden bu gözeden su tazyikli çıkarken şu anda ise suyu azalarak akış hızı azalmaktadır. 

Hz. Peygamberin Çıkması ve Araplarla Savaşması

(Deccal bu üç sorunun ardından bir de Rasûlullah (sav)’in ne yaptığını, Arapların Onunla savaşıp savaşmadığını ve Araplara ne yaptığını sormuştur.) Müslim’de geçen bu rivayette gerçekleşen Arapların Efendimiz as’la savaşması dışında ikinci olarak beysan hurmalıklarının kuruması gerçekleşmiştir.

Deccalin Avanesi Olanlar

Iran Asbahan yahudileri kıyafettleri

İsrail Siyonist yapı ve bazı işbirlikçileri “Tanrıyı kıyamete zorlamak” projesini gerçekleştirmek için yevmil kıyamet ve ahir zaman hadislerini incelemektedirler. İncelemelerinde elde ettikleri bilgileri Garkad ağacı dikimi gibi, Yaptıkları büyük duvar gibi somut şekle sokmakta hızlı bir çalışma yapmaktadırlar. Deccalin avanesi olacak olan bu taifenin gizli yayılımını iyi incelemek gerekmektedir. İran İsrail ve Harran, Fırat bölgesi, Irak’ın Türkiye’ye yakın kısımları dikkatle takip edilmelidir. Mesela, Deccal Asbahan’da (İsfahan) huruç edecek,  Asbahân İran’da bir beldedir. İran’ın başkenti Tahran’ın güneyine 340 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Asbahân’da 50.000 Yahudi yaşadığı orada bulunan havralarında ayinlerini yapmaktadırlar. Din adamları başlarında tayâlise olduğunu görülmektedir. Asbahân mevkiinden Deccalin kendisine avane olacak 70.000 Yahudiden bahsedilmektedir. Rasûlullah (sav) Deccale  tabi olacağını ve bunların üzerinde Tayâlise olacağını, yani başın üzerine atılan ve bel’e kadar sarkan bir tür örtülerinin bulunacağını haber vermiştir. “Deccale Asbahân Yahudilerinden 70.000 kişi üzerlerinde Tayâlise olduğu halde tabi olur.”

Deccal’in sorduğu sorularda birbirine yakın olan yerleri sorması onun kendi icraat merkezinin burası olduğunu anlamamıza yardımcı olmaktadır. Kıyametin son sahnelerinin ve Deccal’in öldürülmesi de yine Hz. İsa As. tarafından bu bölge olması buna delil olsa gerek Allahu alem… Çeşitli Hadislerle bu konulara inş. değinmeye devam edeceğiz şimdilik Allah CC. emanet olunuz. Arzu ettiğiniz bir konu üzerine yazı için Aşağıdaki yorumlara not düşebilir veya bize ulaşabilirsiniz…

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın