Deep Web Nedir

İnsan beyini esnek olmasına rağmen devamlı değişme açık olma özelliğinede sahiptir. İnsanlar beyninin yüzde doksanı kullanamıyorlar. Beynin yüzde onluk bir kısmını kullanan insan karanlıkta kalan diğer oranın niçin var olduğunu bilmez.

Yine karanlıkta kalan bir konu Deep web. Tüm İnternet aleminin %90 oluşturmaktadır. Geri kalan %10 kısmını Google,yandex,yahoo vb. kullanarak sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Bizim kullandığımız internet, suyun üzerindeki aysberk buzulunun görünen kısmıdır.

Biz görünmeyen kısmından biraz bahsedelim. Derin internet; sayesinde herkesin ulaşamadığı bilgilere, sitelere, buradan ulaşmak, erişim sağlamak mümkündür. Burada bir sınır yok kural yok. Kanun yok yasaklama yoktur. Aklına ne geliyorsa bulabilirsiniz kiralık katil, uyuşturucu, cinsellik, silah ve daha fazlası.

Yüzde onluk kısmın altına doğru inildikçe %90’lık kısmın katman katman olduğunu görürsünüz her bir katmana girdiğinizde cihazlar farklılaşmaya teknolojik aletlere ihtiyaç duymaya başlayacaksınız.

Deep web’e girmek için. özel bir yazılıma ihtiyaç vardır. Bu özel tarayıcı bilgisayarınıza kurulduktan sonra, size anlık konumlar verir Böylece anonim olmayı başarırsınız.Üstelik bu dünyada standart domain ‘ler ya da url ‘ler söz konusu değildir. “.onion” şeklinde sonlanan karmaşık url ‘ler görülür. Ancak bilmelisiniz ki bu seviye deep web’in yüzeye en yakın olan katmanıdır. Daha derine inmek ise oldukça tehlikeli olabilir.

Buraya girmek suç teşkil etmez lakin orada ne aradığınız önemlidir. illegel yapılanmanın bolluğunda siz ne arıyorsunuz önemli olan budur.Bu yüzden de neye bulaştığınızdan emin olmalısınız.

Deep web’i kimler kullanır

bilim adamları, Katiller, uyuşturucu tüccarları, politik aktitivistler, teröristler, sapıklar, Veri satıcıları, kaçakçılar, ajanlar, tehlikeli pek çok deney sahibi olan insanlar, Acısız saniye içerisinde ölüm sağlayan haplar ve çeşitli zararlı maddelerin satıldığını görebilirsiniz.

Ünlü wikileaks belgeleri de işte bu diplerten çıkmıştır. Bu bahsettiğimiz yüzeye en yakın seviyedir. Dünyanın en derin noktası olarak bilinen Mariana Çukuru Deep web’in en derin katmanının ismidir.

Deep web kullanıcısı bilgisayarını kendi sunucusu olarak kullanılır, fişini çektiği anda site kapanır. Bunun sebebi ise iz bırakmamaktır. Bu alemde güvenli bir internet yoktur. Her an virüs buluşma ihtimali çok büyüktür.

Çok ileri seviyede İngilizce bilmesi gerekmektedir. Google ve diğer web sağlayıcılar üzerinden bu aleme giriş yapamazsınız. Bu alemde dönen para bir yıl içerisinde 23 milyar dolarlık bir rakama ulaştığı bilinmektedir. Bu alemde kullanılan para birimi Bitcoin dir.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın