El-Musavvir Esması

El-Musavvir Esması

Eşyaların görünümlerini dilediği şekil ve biçimde düzenleyendir.

El-Musavvir, birbirleri ile tanışmaları için varlıkları değişik suretlerde yaratandır. Tasvir, planlamak ve şekil veren demektir.

El-Musavvir, yaratmak istediğini istediği şekil ve biçim üzere yaratandır.

El-Musavvir, organları birbiriyle uyumlu halde yaratan ve onlara dilediği biçimi veren anlamına gelir.

Bazıları da musavvirin genel olarak İnsanların dış görünüşlerini (zahirini) süsleyen sırlarını aydınlatan anlamına geldiği de söylenmiştir.

 Kuranda El-Musavvir Ayetleri:

“O Allah ki, Yaratandır, kusursuzca var edendir, ‘şekil ve suret’ verendir. En güzel isimler O’nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O’nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir.” (Haşr,24)

“Dilediği bir surette seni tertip etti.” (İnfitar, 8) 

“Doğrusu, Biz insanı en güzel bir biçimde yarattık.” (Tin, 4)

“Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne yücedir.” Mü’minun: 14

El-Musavvir İsmininin ebced değeri ve zikir saati

Zikir adedi: 336 Zikir günü: Pazartesi Zikir saati: Kameri Güneş doğduğundaki ilk vakitte İkindi namazı sonrası güneş tepe noktasında… Gece zikrinde ise gece yarısından sonraki bir vakitte bu esma-ı zikir zikir saatleri olan ve diğer vakitte El-Musavvir-Ya Musavvir diyerek zikredilir. Bu esma-i zikir genel olarak zikir olarak ‘Ya Musavvir’ diye okunup çekilir.

El-Musavvir Esmasının Havas ve Esrarı

  • Ya Musavvir ismini zikreden çocuğu ahlaklı olur.
  • El-Musavvir ismi şerifi işlerinde başarılı olmak, maddi ve manevi olarak yüksek mertebelere çıkmak isteyen ve çocuk düşüren kadınlar “Ya Musavvir Celle  celalühü” diyerek 336 kere okur.
  • Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde “Ya Musavvir, Ya Bari, Ya Hâlik” isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üflese ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder.
  • Her gün sağlam bir niyetle okuyan kimse dilediğini uykusunda görür şu şekilde yapması lazımdır. Okumaya gece herkes yattıktan sonra yapmak gerekiyor ve önce 1000 kez kaf, ha, ya, ayn, sad sonrada 3360 kez Ya Musavvir okuması lazımdır. Ayrıca bir seferde göremezse 3,5 yada 7 kez yapmalıdır.
  • Bir sanatla uğraşan her gün 336 kere ” Ya Musavvir celle celâlühû ” demeye devam ederse, mesleğinde çok başarılı olur, düşünme ve keşfetme kabiliyeti artar.
  • 5 vakit namazdan sonra 336 kere ” Ya Musavvir celle celâlühû ” zikrine devam eden muradına nail olur.
  • Ya Musavvir ismini 365 defa her gün okuyan ruhanilerle irtibata geçer
  • Ya Musavvir ismini  günde  336 defa zikreden Düşmanını dost yapar
  • Ya Musavvir ismi,  Kalp ve zihinde doğan manaların anlaşılmasını sağlar. Marifetullah ve ibadetlerin ve özel sır durumlarının anlaşılmasında etkendir. 

 

 

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir