EL VE BİLEK KİSTLERİ İÇİN ÇÖZÜM

El Ve Bilekteki Kistlerden Kurtulmanın Çaresi:

Bileğinizin çevresinde genellikle içi su dolu kistler oluşur. Bu kistler herhangi bir ekleminizin üzerinde de oluşabilirler. Bunlar ağrılı veya ağrısız türden olabilirler. Eklemlerinizi gereğinden fazla zorlamanız sonucunda bu tür kistler oluşması başlıca sebeplerdendir.

Çoğu zaman kendiliğinden kaybolan bu kistlerin çok az bir kısmı ağrıya neden olur. Sizlere bu konuda yaralı olacağına inandığımız içeriğimiz de bu türlü kistlerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

Eklemlerinizin üst bölgesinde oluşan kistin türünün ganglion olduğunu nasıl anlarsınız?

Şişlik canınızı acıtıyor mu?Eklemleriniz oynadığında acı hissediyor musunuz?Uyuşma ya da karıncalanma hissi var mı? Bu soruların cevabı evet ise, bu içerik sizler için oldukça yararlı olacaktır. Kist gittikçe sizi zorluyor ve ağrı katlanarak artıyorsa doktora görünmeyi ihmal etmeyin. Yalnızca sizi görsel açıdan rahatsız ediyor ise evde bu kistten paylaşacağımız yöntemle kurtulabilirsiniz.

EL VE BÄ°LEK KÄ°STLERÄ° İÇİN ÇÖZÜM ile ilgili görsel sonucuKistlerden Kurtulmanın Yolları:

1- 2 ya da 3 damla buhur yağını (tütsü yağı olarak da bilinir), kistin üzerine damlatıp içine işlemesine izin verin. Bu yöntemi günde iki defa tekrarlayabilirsiniz. Kistin kendiliğinden kaybolduğunu göreceksiniz.

2- 3 damla limon otu yağını, 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırıp kistin üzerine emdirin. 30 dakika bekleyin ve ardından durulayın. Bu yöntemi günde 3 veya 4 kez tekrarlayabilirsiniz.

3- 2 veya 3 damla çay ağacı yağı ile 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırıp, kiste uygulayın. Üzerini kapatıp, çevreyle temasını kesmelisiniz. Günde 1 defa uygulamanız yeterlidir.

4- 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ile bir çay bardağı suyu karıştırın. Bir pamuk alın ve karışım ile pamuğu ıslatın. Islattığınız pamuk ile kistin üzerini kapatın. Yarım saat bekledikten sonra durulayın. Bu yöntemi gün içerisinde 2 veya 3 defa uygulayabilirsiniz.

5- Önceden kullandığınız poşet çaylar ile kistin üzerini kapatıp, 20 ya da 30 dakika bekletin. Ardından su ile durulayın.

6- İnce bir tabaka olacak şekilde kistin üzerine Hint yağını sürüp üzerini kapatın. Yarım saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Gün içerisinde iki defa uygulayın.

7- Aleo vera özünü kistin üzerine direkt uygulayın ve 30 dakika bekletin. Gün içerisinde iki ya da üç defa tekrarlayabilirsiniz.

8- 1 çay kaşığı zerdeçalı, su ile karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde suyu eklemeyi kesin. Kist üzerine direkt olarak emdirin. 30 dakika sonra durulayın.

Ganglion kistlerinin oluşmaması için ne yapılmalı?:

Bol su tüketin. Günde en az 2 Litre tüketmelisiniz.Eklemlerinizi zorlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.Günlük egzersizlerinizi yapmaya özen gösterin ve vücudunuzu hareket halinde tutun.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın