Esmanın Etkisini Arttırma

Okunan Esma-ül Hüsnaların daha çabuk ve daha tesirli olmaları için çoğaltılırlar ve işlem için Arabi Ebced kullanılır. En çok bilinen ve kullanılan büyük Ebced hesabından başka, Arabi Ebced ya da En Büyük Ebced hesabı da vardır. Bu tabloda harfler yine Ebced sırasına göre dizilmiştir, sayısal değerler verilirken, Ebced değerlerinin Arapça yazılışlarının harflerinin sayısal değerleri toplamı alınmıştır. Örneğin Elif? Bir, Be? İki, Cim? üç gibi. Uygulama şöyledir, seçilen isimin değeri En Büyük Ebced tablosuyla hesaplanır;Bulunan değerin devamlı olarak bir kalana kadar yarısı alınır ve tümü toplanır ve adedi kadar okunur. Bu işlem bütün Esmalara uygulanabilir.

Sayının ikiye tam bölünüp bölünmemesinin önemi yoktur. Sayı bölündüğü zaman bir fazlası alınır diğer bölünmelerde bir eksiği alınır ve böylece bir kalana kadar yarılanır.

Er Rezzak İsmi okunmak istenirse;

( R = 501 ) ( Ze = 137 ) ( Elif = 13 ) ( Ka = 46 ) Toplam: 697’dir.

697                Yarısını ekleyelim ve devam edelim
349
174
87
43
22
11
6
3
1
Bütün Adetlerin Toplamı: 1393’tür. El Rezzak İsmi 1393 defa okunursa isim daha tesirli olur.

Her gün sabah ve akşam namazlarından sonra Esma-i hüsnayı okursa şeytanın şerrinden emin olur. Hayır, maksadıyla ve hacetlerinin giderilmesi niyetiyle esma-i hüsnayı gece yarısından sonra 41 defa okuyup sonra niyet ettiği şeyi Allah cc.’dan istese o haceti, o isteği biiznillahi teala reva olur ve kendine verilir inş.

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın