Ev Almak İçin Esma Okumak

Ev Veya Mülk Almak İsteyenler İçin Dua:

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

Ya Müheymin

Ya Bari

Ya Fettah

Ya Semi

Ya Latif

Ya Hafız

Ya Kebir

Ya Mucib

Ya Kadir

Ya Berr

Ya Rauf

Ya Nafi

“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” amin

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla 

“Yüce Ulu Lütuf sahibi olan Rabbimi  tespih ederim.”

Verilen bu Esmalar la şu şekilde Duada bulunun:

“Ey Her şeyden haberdar olan, ve her şeyi gören Rabbim sen her şeyi uygun biçimde yaratansın, Gözler ve akıl yarattığında kusur bulamaz sen ki yaratma gücü olansın.

Ey kullarının her türlü sıkıntısını giderip,  onlar için rahmet kapılarını açan Rabbim Sen ki Sana ellerini açan kullarının sesini işitensin.

Ey ihsanı bol olan Rabbim, biz kullarına lütuflarda bulunansın, Kullarını her türlü bela ve musibetten koruyansın, Sen ki eşin benzerin olmayansın, Yüce olan ve kullarının dualarına karşılık verensin, Dilediğini istediğin gibi şekil verip yaratmaya gücü olansın.

Ey İyiliği ve ihsanı bol olan Rabbim  Senin çok şefkatli olan, sonsuz merhametine sığınıyoruz.

Ey kullarının faydasına olan her türlü güzelliği yaratan Rabbim;

“Nefsim, malım ve dinim için Senin en güzel isimlerin ile  senden yardım dilerim. Allah’ım! Senin hükmettiğine beni razı kıl. Benim için takdir edilene de bereket ver ki, benim için geciktirdiğin (nimetin) acele gelmesini ve acele verdiğini de geciktirmesini istemeyeyim.” (Amin)

Bu Bir tavsiye:

Duaya başlarken Allah’ın en güzel isimleri ile başlanmalı  sonrasında peygamber efendimize salat ve selam edilmeli sonrada hacetimiz ne ise onu istemeliyiz.

Yukarıda Verilen Esmaların tekrarı isminiz ve soyadınız adetince olsun. Eğer çift sayıya denk gelirse bir yukarısı olan tek sayıya tamamlayarak tespih ediniz.

Örneğin Ahmed Yasin toplam da Ahmed=5 harf Yasin=5 Toplamı 10 harf çift olduğu için 11 rakamına tamamlıyoruz ve tesbihimizi çekiyoruz.

Allah evi olmayan kardeşlerimizin duasını kabul etsin diyelim amin…

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın