Fatiha suresinin fazileti

Mübarek fatiha suresinin havası celilesi ve bazı hikmetleri şöyledir;

Peygamber efendimiz hazreti Muhammed Mustafa s.a.v. Fatiha suresi hakkında şöyle buyurmuşlardır: “Ümmül Kurâni şifâün min külli dâin (Ümmül Kuran (Fatiha ) her derde şifadır.”

Kurani kerimde Fe (e) siz Sure Fatiha suresi olup, her türlü afetten korur. Yine Fatiha suresi hakkında peygamberimiz Hazreti Muhammed s.a.v. şöyle buyurmuşlardır: “Yatarken Fatiha suresi ile beraber ihlas ve muavvezeteyn surelerini okuyan kimse ölümden başka her şeyden emin olup korunur.”

İbni Abbas r.a şöyle rivayet etmiştir: Birgün Hasan bin Ali rahatsızlandı. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed s.a.v. buyurdularki; Vahyi ilahi nazil olduğu içinde Fe harfi olmayan Fatiha-i şerifi 40 defa bir kâse suya okusun. O su ile Hasan ellerini ayaklarını, yüzünü, başını ve de vücudunun her tarafını yıkasın. Allah Teâla hazretleri onu her türlü dertten ve hastalıktan şifaya kavuşturur.

Şer ve hiddettinden korkulan bir zalimin karşısına çıkmadan 19 adet okunup yüzüne üflendiğinde zalimin zülmunun zail olur inş.

Sabah ve akşam okumaya devam edilmesi kişiden uyuşukluk tembellik iş yapmama isteğinin giderilmesine ayrıca ruhani ve cismani hastalıklara şifa vesilesi olur.

Her sabah namazından sonra 41 kere fatihayı okumayı adet edinene Cenabı hakkın inayetiyle ona ihsan buyrulur.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın