GRİP VE SOĞUK ALGINLIĞI BİTKİSEL TAVSİYELER

GRİP İÇİN TAVSİYELER

Üst solunum yolu enfeksiyonu olan gribin hastalığına sebep veren başlıca  a b ve c virüsleridir. Hasta olmadan önce sağlığın kıymetini bilmek gerekir.

Bunun için bir hadisi Şerif’te. “Bütün hastalıklar soğuktan kaynaklanır.”

hasta olmamak için ya da hastalığı geçirmek için bitkisel bazı formüllerden istifade edebiliriz.

* 200 gram çörek otu öğütücü 1 kilo balla macun yapıp yemeye devam edin. bu vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

* 50 gram çörek otu. 100 gram kekik. 40 gram misvak? 20 gram sinameki karıştırıp ıhlamur gibi kaynatılır. kaynarken buhar ile derin nefes alınıp verilir. balla tatlandırılıp günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

* Limon kabuğu ile beraber yenir portakal mandalina yenir muz elma ayva yenir kuşburnu kaynatılıp içilir

* Elma çekirdeği ayva çekirdeği ezilip ıhlamur gibi kaynatılır balla tatlandırılarak günde 200 su bardağı içilir.

*Zeytinyağına sirke katılıp yenmeye devam edilir. Bunların hepsi ya da buluna bilenler bu hastalığa kısa sürede atlatırsınız Şifa Allah’tandır.

SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN BİTKİ ÇAYI

soğuk algınlığı için ideal bir bitki çay karışımını şöyle verebiliriz Her bir fincan için.

parmak ucu kadar kök zencefil.

1–2 parça hibiskus.

2 çay kaşığı kadar kuşburnu

bütün bitkiler bir tatlı kaşığı kadar

Ihlamur çiçeği ve yaprağı ile

1 adet karanfil bir su bardağı kadar suya atılıp 2-3 dakika kaynatılır ve 2-3 dakika kadar da demlenir çok ince bir limon da tercihen şekersiz olarak günde üç 4 fincan içilir.

Bitki çaylarınızı sevgi ile hazırlanmalısınız. Beyin enerjisi pozitif olmalı  bu enerji ile birlikte Niyetiniz tüm hastalıklara Şifa vericinin, şifasını isteyerek bu kaynatma işlemi yapılmalıdır. Günümüzde insanla manevi yönden İlgilenmeyip et ve kemik yığını olarak  görürsek çok büyük bir yanlışlık yapılmış olur. Bütün bitki çaylarımızın içerisinde unutmayın sevgi, umut, Rabimizin şifası olduğunu düşünün sevgi ile tatlandırılan tüm bitki çaylarınız size ve hastalarınıza şifa olsun.

KAYNAK : TABİAT ECZANESİ

DR.M.. ENDER SARAÇ

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın