Hayrı Tavsiye

02. Makale Hayrı Tavsiye:

Allah’ın ve Hz. Rasulallah’ın emirlerine uyun; şahsi arzularınıza ve hissiyatınıza mağlup olarak bid’at yoluna sapmayın!

İtaat edin; türlü ve bozuk yollara ayrılmayın!…

Allah’ı tevhid edin; hiçbir zaman şirk koşmayın!…

Hakkı tenzih edin; itham etmeyin…

Doğruluk karşısında şüpheye düşmeyin; tasdik edin.

Hep birden kardeş olun, aranıza düşmanlık sokmayın.

Doğruluktan nefret etmeyin, daima Hak yolu ve yolcularını arayın, usanmayın… Sonuna kadar çalışın; bekleyin ümitsizliğe düşmeyin… Daima doğru yolda toplanın, sevişin aranıza sevimsizlik girmesin…

Yaptığınız kötülükleri bırakın; tövbe edin; bir defa yaptığınız hatayı ikinci defa yapmayın!.. İçinizi dışınızı temiz tutun.

Uğursuz, çıkmaz, karanlık bataklıklara düşmeyin… Rabbınızın taatı ile ruhunuzu bezeyin. O’nun kapısından ayrılmayın. Ondan yüz çevirmeyin. Tövbenizi bozmayın… Gece gündüz Allah’a yalvarmaktan bıkmayın. Çünkü rahmet kapıları ancak bu yolda açılır. Hakiki saadeti bu yolda bulmanız mümkündür.

Şu bataklık aleminden ulvi ruhani aleme bu yoldan gitmeniz mümkündür. Hak’ka vuslat bu yoldadır. Rahat, huzur ve selamet evine buradan girilir. Öyle bir selamet evi ki, her çeşit binek orada, gözün görmediği her türlü hoşluk oradadır… Bu nimetlerden bıkmaz, usanmaz, bol bol yer içersiniz. O yerde sizin arkadaşlarınız Peygamberler, sıddıklar, şehitler ve salihler olur..

Allah cümlemize nasib etsin…

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın