Hayrı Tavsiye

Allah’n ve Peygamberin (S.A) emirlerine uyun; şahsi arzularınıza uyarak ve hissiyatınıza mağlup olarak bid’at yoluna sapmayın! Itaat edin; türlü ve bozuk yollara ayrılmayın!.. Allah’ı tevhid edin; ona hiçbir zaman şirk koşmayın!

Hakkı tenzih edin; itham etmeyin. Doğruluk karşısında şüpheye düşmeyin: tasdik edin. Hep birden kardeş olun, aranıza düşmanlık sokmayın. Doğruluktan nefret etmeyin, daima hak yolu ve yolcularını arayın usanmayın.. Sonuna kadar çalışın; bekleyin ümitsizliğe düşmeyin. Daima doğru yolda toplanın; sevişin aranıza sevimsizlik girmesin. Yaptığınız kötülükleri bırakın; tövbe edin; bir defa yaptığınız hatayı ikinci defa yapmayın İçinizi dışınızı temiz tutun. Uğursuz, çıkmaz ve karanlık bataklıklara düşmeyin.

Rabbinizin teatiyle ruhunuzu bezeyin. Onun kapısından ayrılmayın. Ondan yüz çevirmeyin… Tevbenizi bozmayın..

Gece gündüz Allah’a yalvarmaktan bıkmayın. Çünkü rahmet kapıları ancak bu yolda açılır. Hakiki saadeti bu yolda bulmanız mümkündür. Şu bataklık aleminden ulvi ruhani aleme bu yoldan gitmeniz kabildir. Hakka vuslat yoldadır. Rahat, huzur ve selamet evine buradan girilir. öyle bir selamet evi ki, her çeşit binek orada, gözün görmediği her türlü hoşluk oradadır. Bu nimetlerden bıkmaz, usanmaz, bol bol  yer içersiniz. O yerde sizin arkadaşlarınız peygamberler, sadıklar, şehitler Ve  salihler olur. Allah cümlemize nasip etsin

Kaynak:FÜTÜH’UL GAYB

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın