İkindi Virdi

Bismillahirrahmanirrahim

Kadiriyye Tarikatı İkindi Virdi:

Belirli vakitlerde yapılan virdler mevcuttur. Sabah, Öğle, İkindi, akşam ile Yatsı arasında ve gece saatlerinde okunan virdler ve dualar vardır.

İkindi virdi; İkindi namazı kılan salik mümkünse vakit geçirmeden bu virdi okunur. Bu virdi eğer mürşid tarafından verilmiş ise salik bunu yapmalıdır. Bu vird kendisine verilmeyen kardeşlerimiz de bunun sevabından istifade etmek için ikindi virdini yapabilirler.

İkindi Virdi :

İkindi namazının, tespih ve duasından sonra;

Ya Rabbi, küçük yaşımdan şu ana gelinceye kadar, elimden, dilimden, gözümden, kalbimden, cemi azayı Cevahirlerimden her ne ki rızana muhalif suç yapmış isem cümlesine tevbe Ya Rabbi “Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullahel Azim, el Kerim, er Rahim ellezi La ilahe illa Hu el Hayyul Kayyum’e ve etubüileyh.”

Efdali zikir Feala menlehu “La İlahe İllallah” (11 defa) sonunda; “El MelikülHakkul Mübin, MuhammedünResulullah Sadıkulva’dil Emin”

“Ya Allah, Ya Allah, Ya Allah, Allah, Allah,Allah….” (11 defa) sonunda; “Allah Celle Celalühü amma nevalühü vela ilahe ğayrühü”

“Allahümme Salli ala Muhammedin ve ala Ali Muhammed” (11 defa) sonunda “Ve Sahbihi ve Sellem Hu Teslimen Kesiren Kesira”

“Besmele-i Şerif ile Fatiha suresi” (11 defa Her bir Fatiha’da besmele çekilecek)

“Besmele-i Şerif ile İhlas Suresi” (11 defa her bir İhlas suresinde besmele çekilecek)

Okunduktan sonra aşağıdaki günlük ders okunmaya başlanacaktır. Haftalık olarak yazmış olduğumuz dersin sadece ilk esması değişiktir diğer esmalar aynıdır. Rabbim hayırlı eylesin.

Pazartesi Gününün Okunacak Virdi:

“La İlahe İllellahü Aziz-ün Celil-ün Ya Azizu Ya Celil” (11 defa)  

Salı Gününün Okunacak Virdi:

Allahümme salli alâ muhammedin ve ala ali Muhammedin ve Sellim teslimen kesira (11/33/100)

Çarşamba Gününün Okunacak Virdi:

 La ilahe illallahu  Halisen Muhlisan (11/33/100)

Perşembe Gününün Okunacak Virdi:

La ilahe illallahu Haligu külli şeyin ve huve ala külli şey’in kadir. (11/33/100)

Cuma Gününün Okunacak Virdi:

Sübhanallahi Velhamdülillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vele kuvvete  illa billahil azim (11/33/100)

Cumartesi Gününün Okunacak Virdi:

La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü min’ez zalimin (11/33/100)

Pazar Gününün Okunacak Virdi:

La İlahe illallahül melikül hakkul Mübin (11/33/100)

Buradan sonra her gün için aynı okunacak virdler;

Ya Faal, Ya Mani, Ya Nafi, Ya Dafi, Ya Selam” (11 defa )

“Ya Hafid, Ya Seri, Ya Şedid, Ya Münzil, Ya Müntekim” (11 defa)

“Ya Cebbar, Ya Gabid, Ya Kahhar, Ya Darr, Ya Mümit” (11 defa)

“Ya Gaffar, Ya Settar, Ya Rakib, Ya Mücib, Ya Hafız, Ya Vekil” (11 defa),

“Ya Latif, Ya Aziz, Ya Vedud, Ya Basit, Ya Fettah” (11 defa)

“Allahümme Salli ala Seyyidina Muhammedin ve Ademe ve Nuhin ve İbrahime ve Musa ve İsa ve ma beynehum minen nebiyyine vel mürselin, Salavatullahi ve Selamühü aleyhim ecmain. (11 defa)

“Hasbünallahü veni’mel vekil.”(11 defa) sonunda; “ Ni’mel Mevla ve ni’men masir gufraneke Rabbena ve ileykel masir, La Havle ve La Kuvvete illa billahil aliyil Aziym ve selamün alel mürselin vel hamdülillahi Rabbil Alemin”

“La İlahe İllallahü Kulhuvallahu Ehad, La ilahe illallahüs Samed, La ilahe illallahü Lem Yelid,  La ilahe illallahü velem Yuled,  La ilahe illallahü velem ye Küllehü Küfüven Ehad.” (11 defa)

“La İlahe İllallahü Muhammed’ün Habibullah, La İlahe İllallahü Ademü Sefiyullah, La İlahe İllallahü Nuhun Neciyullah, La İlahe İllallahü İbrahimi Halilullah, La İlahe İllallahü Musa Kerimullah, La İlahe İllallahü İsa Ruhullah, La İlahe İllallahü Muhammed’ün Resulullah, La İlahe İllallahü vahdehu La Şerikeleh Lehül Mülkü ve Lehül Hamdü yuhyi ve yuvit ve hüve hayyul bi edihil hayır ve huve ala külli şey’in Kadir.” (1 defa)

“Euzü Besmele ile Amme Suresi okunacak.”  Veya bilmeyenler, başka bir Aşr-ı Şerifi veya 1 Fatiha ile 11 defa İhlas-ı Şerifi okuyabilirler. Sonunda; “Sadakallahül Azim.”

“İnnellahe ve melaiketehu yusallüne Ale’n nebiyyi Ya eyyühellezine Amenü Sallu Aleyhi ve Sellimu teslima.”

Allahümme Salli ve Sellim ve barik ala şemsüdduha, Nurul Hüda, Hayrül Vera, Bedrüd Düca, Muhammedin ve ala Alihi adede kema yeli kubi kemalihi.”

Azameti Hüdara Tekbir; “Allahü Ekber, Allahü Ekber, La İlahe İllallahüvallahü ekber, Allahü Ekber ve lillahil Hamd.” (3 defa) sonunda da dua yapılır.

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın