İlk Robot Geliyor

Tesla Bot ve İlk Robot Geliyor

1,72 boyunda ve 57 kilo ağırlığında tasarlandı. 8 km hızla koşabilen bu robot yapay zeka teknolojisi ve tesla’nın arabalarından kullanılan sensörlerle  ve teknolojisiyle donatıldı. Gelecek yıl insansı robotun bir prototip sürümü ile insanlığın hizmetine sunulacak. 

 

Kafalarda ister istemez hemen beliren sorular var çokça film izleyenler ne demek istediğimi anlamıştır. Transformers, Robocop, Çelik yumruklar, I, Robot vb. hepsinde insanlığa sunulan robotların sonradan hakimeti insanlık karşısında sağlayacağı ve insanlığı yok edeceği işlenmiş. 

Tesla Yetkilileri her zamanki gibi dünya insanlık için çalışma yaptıklarını söyleseler de bu ne yazık ki böyle değil. Açıklamaya dönersek bu “Tesla Bot” bir insandan daha kuvvetli olmayacakmış ayrıca hızlı koşamayacağı ve insanlık için tehlikeli olmayacağı vurgulandı.

 

Yapay zeka ürünü olacak olan bu robot milyarder girişimci Elon Musk açıklaması ile gelecek yıl hazır olacak. İnsanların tehlikeli ve sıkıcı olarak değerlendirdikleri işleri yapması için tasarlandığı açıklandı. Nedir bu görevler Mutfakta bulaşık yıkamak, alışveriş yapmak, ev temizliği gibi görevleri rahatlıkla yapabilecek. 

Tesla’nın bu açıklamaları ne kadar endişeleri yatıştırır bilinmez ama şunu rahatlıkla söyleyelim yakın bir zamanda mutfak için görev yapan robotların yanına savaşan ve hüküm verip infaz eden robotlar gelecektir. 

Bu haber de haber 7 sayfasından ilginizi çekecektir. Robot teknolojisinin nasıl bir boyuta ulaştığı  hakkında bilgilenmeniz için yeterli olacaktır. https://video.haber7.com/video-galeri/191965-insansi-robot-atlas-bu-kez-sov-yapti

 

Son özgür nesil olarak artık dünya yaşanılacak yer olmaktan çıkartılmaya başlanmıştır. Yangınlar, seller, salgınlar ve savaşlar. Artık laboratuvarlarda üretilen virüsler insanlığın azalması için servis ediliyor. Aşı çalışmalarında insanlık kobay olarak kullanılmakta ve deneme yanılma denekliğine sokulmuştur. Deneğin ölmesi halinde hukuki hakkı bir imza ile elinden alınmıştır. Aşı firmaları sorumlu tutulmamaktadır. Gidişat göründüğünden daha tehlikeli bir boyuttadır. 

 

Allah, bu (666) şeytanları ve maşalarını ortadan kaldıracak imkanı masum insanlığa nasip etsin…    

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın