İşlerin Ve Rızkın Bollaşması İçin Dualar

Bismillahirrahmanirrahim

İş yerinizde Alışverişin artması ve bolca helal rızık kazanmak için duada devamlılık göstermek gerekir. Müşterilerinizin bollaşması için, bol ve bereketli kazancın olması arzu edilen bir neticedir.

Peki Bir kişi alışverişlerin artması için nasıl bir duayı okumalıdır. Bunun için bir kalıp yoktur önemli olan sünnetle tavsiye edilen bir dua kalıbı varsa başka yok ise o zaman aşağıdaki duaları yapabilirsiniz sizde dualarınıza ekleyerek bunda devamlılık gösterebilirsiniz hatta tabela ve ya temiz bir kağıda yazarak iş yerinin duvarına asabilirsiniz. Unutmayın yapılan ameller bidat ve hurafelere sebebiyet vermemelidir.

Bu ayetleri ve esmaları okurken bir sisteme göre okumakta bir behis olmasa gerek ayetleri 3–5–7–21 defa veya daha çokça okuyabilirsiniz.

Ezelde rızıklar yazılmıştır kişiye gelecek olan bellidir bununla birlikte biz ne geleceğini bilmediğimiz için dua ve vesilelere sarılırız. Okunacak duanın etkili dua olması ve rızkımızın bollaşması temennisi ile :

Birinci Okunacak ve yazılacak olan Araf: 10 ayeti kerime günde 101 defadır:

وَلَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ فِي الْاَرْضِ وَجَعَلْنَا لَكُمْ ف۪يهَا مَعَايِشَۜ قَل۪يلًا مَا تَشْكُرُونَ۟

Velekad mekkennâkum fî-l-ardi vece’alnâ lekum fîhâ me’âyiş(e) kalîlen mâ teşkurûn(e)

“Sizi yeryüzünde yerleştirdik ve orada size geçimlikler yarattık. Öyleyken pek az şükrediyorsunuz.” Araf 10

İkinci Okunacak ve yazılacak Âyet-i Kerim Zuhrûf suresi 13-14 Âyetleri.

Arapça:

لِتَسْتَوُ۫ا عَلٰى ظُهُورِه۪ ثُمَّ تَذْكُرُوا نِعْمَةَ رَبِّكُمْ اِذَا اسْتَوَيْتُمْ عَلَيْهِ وَتَقُولُوا سُبْحَانَ الَّذ۪ي سَخَّرَ لَنَا هٰذَا وَمَا كُنَّا لَهُ مُقْرِن۪ينَۙ وَاِنَّٓا اِلٰى رَبِّنَا لَمُنْقَلِبُونَ 

Duanın  Okunuşu: “Li testevû alâ zuhûrihî summe tezkurû ni’mete rabbikum izesteveytum aleyhi, ve tekûlû subhânellezî sehhare lenâ hâzâ ve mâ kunnâ lehu mukrinîn(mukrinîne).Ve innâ ilâ rabbinâ le munkalibûn(munkalibûne).

Türkçe Anlamı: Onların sırtlarına yerleşmeniz için. Sonra onun üzerine yerleştiğiniz zaman Rabbinizin ni’metini zikredin! Ve: “Bunu bize musahhar (emrimize amade) kılan (Allah) Sübhan’dır. Ve biz, O’na (kendimiz) güç yetiremezdik.” deyin! Muhakkak ki biz, Rabbimize mutlaka dönecek olanlarız.

Kısa Kısa Rızık Duası tavsiyeleri:

“Allahü latifün bi ibadihi yerzüku men yeşaü ve hüvel kaviyul aziz.” Bu duayı hayırlı kazanç için her gün 9 defa okumalısınız.

*”İnnallahe hüver razzaku zul-kuvvetil metiyn.” Bu dua bol kazanç için her gün 10 defa okunmalıdır.

“Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme Rabbi Cebraile ve İsrafile ve Mikaile ve Azraile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube vet Tevrate vez Zebure vel İncile vel Furkanel Azim. Velahavle ve la kuvvete illa billahil azim. La ilahe illa hüvel melikül haggul Mübin. Ya Allah ya hayyu ya gayyum Muhammedin Resullullah sadikul va’dül emin. İnnallahe hüverrezzakul zül kuvvetil metin. Ya Allah, Yarabbi, Ya hayyu Ya gayyum Ya Zel Celali vel ikram. Esselüke Allahümme Bismikel azimel azam en terzugni rızgen helalen tayyiben bi rahmetike ya Erhamerrahimin.” Bu duayı iş yeri sahipleri sabahları 7 defa okur ve işyerine üflenirse, bol kazanç elde edilir. Gelen müşteri sayısında artış olur. Bu dua işyerine asılabilir.

Gün içinde 313 kez Ya Allah, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Latif, Ya Vedud esmalarını okumak rızkın bollaşmasına, bereketine, işlerin açılmasına ve bol kazanca sebep olur inş.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın