LAVABODAN GELEN KÖTÜ KOKUYA ÇÖZÜM

Lavabodan Gelen Kötü Kokuyu Yok Etmek Çok Kolay:

Mutfak lavabosundan gelen koku hiç hoş olmayan bir durum oluşturuyor ve canınızı sıkıyor mu? O zaman hiç beklemeden hemen doğal çözümlere bakalım!

Sirke-tuz-karbonat karışımı:

Bir tencere içerisinde tuzlu suyu ısıtın. Bir su bardağı da sirke ekleyin. Karbonatı da ekleyin ve ısınan suyu lavaboya dökün. Bu karışım sayesinde lavabo borularındaki donmuş yağlar çözülecektir.

Sirke-karbonat karışımı:

Bir fincan karbonatı lavaboya dökün daha sonra üzerine iki fincan da sirke dökün. Köpürmesi normal. Bu olay devam ederken üzerine sıcak su dökün.

Limon suyu-karbonat karışımı:

Bir su bardağı limon suyunu ısıtıp içerisine bir su bardağı kabartma tozu ekleyip karıştırın. Köpük oluştuğunu fark edince lavaboya döküp 10 dakika bekleyin. Ilık su yardımıyla lavaboyu temizleyip kokudan kurtulun!

Sıcak su ve kahve telvesi:

Kahvenizi içtikten sonra telvesini ayırın ve lavaboya dökün. Telvenin gittiğini görene kadar üzerine sıcak su ekleyin. Kahve telvesi hem kokunun gitmesine yardımcı olacak hem de yağları çözecektir.

Çöp öğütücü mü var? O zaman tuz, limon kabuğu ve buz küpleri:

İki üç tane buz küpünü, bir avuç tuzla birlikte lavaboya dökün. Buz yemek kalıntılarından tuz ise kenar bölgelerdeki kirlerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Güzel kokmasını istiyorsanız da içerisine bir iki adet limon kabuğu atabilirsiniz.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir