Manevi Destek Dayanışma

Manevi Destek Kategorisinde Amaçlanan Manevi Destek Tedavisidir:

Manevi destek dayanışma olarak hedefimiz insanın Manevi rahatsızlıklarının tedavisin de dini metodları kullanarak insanın sağlık ve mutluluğu kazanmasına yardımcı olmaktır. Manevi destek dayanışma; çeşitli manevi rahatsızlıkların tedavi yollarını, sizlere öğretmek ve uygulamada yardımcı olmak için manevi destek sunmaktadır.

İzlenen Yol Nasıldır:

Osmanlı şifahaneler kurarak çeşitli ruhsal rahatsızlıklar için meşru tedavi yolları uygulanmıştır. Uygulanan bu metot ve yöntemler Avrupalıların ilgisini çekmiş, Şifahane modelini kendi toplumlarının inançlarına uyarlayarak kazandırmışlardır.

Şifahanelerde Kuran Dinletisi, zikir ve zikrullah, su, müzik ve renk vb. tedavi yollarını kullanmıştır. İlgi, şefkat, merhamet, özverili ve sabırlı olunmalıdır.  

Manevi rahatsızlıklar için tedavi uygulamalarında insanımıza sağlıklı bilgiler ve uygulamalar sunmanın gayretindeyiz.

Şizofrenin bile ortaya çıkmasında nasıl bir gidiş göstereceğinde çevresel, psikolojik ve sosyal etkenlerin de rolü vardır. Manevi rahatsızlıkların en önemli etkeni İslam dairesi dışında bir eğitim ve yaşam tarzıdır. Toplumsal olayları incelediğimizde bu açıkça görülecektir.

Şifa İslam çizgisinin helal dairesinde aranmalıdır. Hayra ve şifa bulmada vesile olmaya imkan veren O dur. Her hastalığın şifasını verenin de O olduğunu unutmayınız.

İslamın hoş görmediği tüm uygulama ve amellerden sakınılması büyü (Büyük günahlardan sayılmıştır)yapılmaması ve yaptırılmaması tavsiyemizdir.

Falcılara ileriden haber verenlere Kahinlere itibar edilmemelidir. 

Bununla birlikte İslam ve iman dairesinde oluşan zayıflıkların giderilmesi için İslam dini hakkında bilgiler vererek ruhi olgunluğun oluşumu için katkıda bulunmaya çalışacağız.

Allah cc. Manevi rahatsızlığı olan büyüye maruz kalan tüm kardeşlerimizin bulundukları durumdan kurtulup şifa bulmalarını nasip eylesin.amin.

                                                                          Manevi Destek Dayanışma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir