Mürid şeriata yapışmalı

Mürid şeriata yapışmalı

Mürid seyru sülük yolundayken her türlü hareketini Şeriati muhammediyeye göre uyacak şekilde yapmalıdır. Şeriata muhalif olacak olan zahiri hareketlerden kesinlikle kaçınmalıdır. Çünkü şeriat kesip atan bir bıçak gibidir hükmü bellidir ve o doğru olan bir yolun göstericisi olan rehberdir. Ona ters hareket ve söylevde bulunulmaz. Bana göre, sana göre şeriatta yoktur. Kitaptan ve sünnette ben bu hükmü çıkardım diyemezsin. 

Bana rüyada şu şekilde gösterildi. Bu iş bu şekilde yapılır diyemezsin. Keşf ile açılan yol herkes için bir hüküm olamaz. Bu tür hareket ve söylevlerde bulunan kişinin üzerinde şeytan bir oyun oynamaktadır. Yakında kendisine vahiy geldiğini bile söyleyenler piyasaya böyleleri çıkmıştır. 

Mürid dikkatli olmalıdır. Sadık olan müridler iradelerini, amellerini ve sözlerini sır etmeli saklamalıdır. Şeriat zindanına onları hapsetmelisin. Her zaman hakikat kırbacı ile onları dövün ve mücahede kılıcı ile boynunu vurup öldürün. 

Benlikle değil, hiçlikle yol yürünmeli, varlıkla değil, yoklukla yol alınmalı, şu şehirde en şerli insan benim demeli, yaptığın ibadetleri hep eksik görmelisin. Kendini bazen cezalandırıp açlıkla yorgun bırakmalı, bazen uykusuz bırakmalısın. Unutma büyükler hep kendilerini cezalandırmışlar. Akşam olunca emirel mümin hz. Ömer kendini kınayarak dizlerinden aşağısını kırbacı ile kamçılarmış.

Kainata yazılanlara bak nasılda akış içinde yüzmekte, bulutlar tüm varlıklar yapması gerekeni yazılmış bir kitap üzere yerine getirmekte. Mürid bunlardan alması gerekeni ibreti sağlıklı bir şekilde alır. Gönlü ile teslim olur. 

Mürid kardeşim, yaşadığımız zaman diliminde bazı şeyler olmuyor diyerek ancak bu şekilde yapabiliyoruz Allah affetsin deme. Gayret, gaybeti gaybette huzuru getirir. Sen sana göre ben bana göre der ve yorumlarsak koparız. Birbirimizi tanımayız ve ortak bir paydamız olmaz. Şeriatı Muhammediyeye sünnete yapışmalısın onun vaad ettiği ne varsa  muhakkak yerine geleceğini unutma. Şeriata nerede olursan ol uy. Zamanın lüx yaşam tarzı seni esir almasın. Yoksa müridlik diye birşey senin bulunduğun yerden geçmez. Doğrular ancak doğru yerlerden öğrenilir ve alınır. Yanlışlık içinde olanların doğrularıda yanlış yerlere çıkacaktır.

50% LikesVS
50% Dislikes