Neden Eceli gelen cami duvarına işer

Neden Eceli gelen cami duvarına işer

“İbrahim ne Yahudi idi ne de Hıristiyan fakat o Hanif (Allah’ı birleyen ve hakka yönelen) bir Müslümandı. Allah’a ortak koşanlardan da değildi.” Al-i İmran Suresi 67

 

Birçok peygamberin kabirlerinin bulunduğu Halil İbrahim Camisi’nin baskına uğraması Yahudilerin yüksek sesli müzik eşliğinde Cami içinde tepinmesine İslam dünyasından pek ses gelmiyor gibi.

 

Bae, Mısır, Bahreyn ve Suud gibi konunun hamisi olduğunu yıllarca gösterenler ve kukla Mahmud Abbas’la işgalci politikalara karşı İsrail’e hayır diyemeyecek bir yapıya sahipler. Bir yiğit Selahattin ortada yok ki.

 

Ne yazık ki kadim şehir Yahudi işgali altında zulüm görmeye devam etmekte Batı Şeria’da yaşanan bu olay acı gerçekleri ortaya koymakta burada kabirleri bulunan Hz İbrahim’in oğlu Hz. İshak ve torunları Yakup ve Yusuf’un eşlerinin kabirlerinin bulunduğu caminin yarısından fazlası Sinagog olarak kullanılmakta.

 

Bu Cami Müslümanlara kanlı katliama şahitlik etmiş bir mekandır. Müslümanların camiye girişleri engellenirken Yahudilere ayrıcalık tanınmaktadır. Bölgede uygulanan sıkı bir Yahudileşme politikası sorunların zamanla bitmeyeceğini göstermekte peygamber kabirlerinin bulunduğu yerde dans edenler caminin duvarını çoktan aşmışlardır.  

 

İstanbul’da caminin abdesthanesini uyuşturucu çekim yeri haline getirenler yakalanıp iyi bir sopa yemişlerdir. İşte yapılması gereken de Yahudiler içinde budur. Bunlar artık canları iyice sıkılmış kaşınmak için azgınlık içindeler. Ama kendi içlerinde dağınık ve korkak bir yapıya sahip olmalarına rağmen bir güç gibi görünmelerinin tek sebebi arap ülkelerinin kişiliksiz yapılarıdır. 

 

Türkiye, Katar, Pakistan, Azerbaycan ve Malezya işin içerisine sıkı bir şekilde girmeli yeni bir organizasyonla olaya daha aktif müdahil olmalı Mahmud Abbas kuklası halledilmeli daha aktif ve güç odaklı mücadele sergilenecek bir yapı oluşturulmalı. Cami duvarına işeyen bu Yahudiler artık ortadan kaldırılmalıdır.

 

Allah’ım u belgeyi tekrar İslam belgesine dönüştürecek azmi gösterecek dirayetli akıllı ve ferasetli idarecileri ve erleri en kısa zamanda nasip eyle Amin. 

 

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın