Neden Mars

Neden Mars’a Kaçmak İçin Acele Ediyorlar

Dünya birçok sorunu gizli ve aşikar bir şekilde yaşamaktadır. Kimileri bu sorunların çoğalmasını gizli, kimileri ise eşkıya devletlerin gölgesi altında açıktan yapmakta, bu eşkıyaların kullandıkları argümanlar menfaatleri üzerinedir. Verdik destekler, aldıkları kararlar ile ülkeleri karıştırmakta ve masum bir çok insanın ölmesine vesile olmaktadırlar. Bir zamanlar Irak’a demokrasi getirip sonrada Saddam’ın altınlarını çalmaları ve geride Deaş’ı bırakarak yerlerini daha da sağlamlaştırdılar. 

Ozon tabakasının yırtılması, iklim sorunlarının çoğalması, enerji savaşları, laboratuvarlarda üretilen Biyolojik virüs silahları, insanlar üzerinde korku devleti kuranlar şimdi de aşıyla büyük bir rant elde etmektedirler bu yeni bir Sistemin kuruluşudur. Hedef dünyanın yaşanılır bir yer olması için değildir. 

neden marsBu dünya bize sunulmuş güzel bir nimet iken, büyük eşkıya devletler neden Mars’ın peşinde tutkuyla koşuyor ve milyar dolarlar harcanmaktadırlar. Yatırılan bu meblağlar bu sorunların çözümü için neden kullanılmamakta anlamak bazen zor geliyor. O milyar dolarlar insanların dünyada yaşadıkları açlık, kanser gibi pek çok problem çözüm bulunabilirdi. Bunun yerine yapılan araştırma laboratuvarlarda virüs mikrobu silah olarak üretilmekte daha da ötesi bilinmeyen birçok bela üretilmektedir. 

Dünyanın en zeki insanları diye adlandırılanlar Stephen Hawking, Ellon Musk ve Buzz Aldrin gibi isimler tam tersini söylüyor. İnsanoğlunun birkaç milyon yıl daha hayatta kalmasını istiyorsak başka gezegenlere yolculuğun şart olduğunu savunuyorlar. 

Bu akıllılardan biri olan   SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, söylemekte; Kızıl Gezegen Mars’ta koloni kurma projesine katılanların “büyük ihtimalle öleceğini” ancak projenin “ihtişamlı” olacağını söyledi. Şirket, Ay ve Mars’a kargonun yanı sıra tek seferde 100 kadar yolcuyu gönderebilmek için Starship’i geliştiriyor. Starship’in ilk yörüngesel fırlatma denmesinin 2021’de gerçekleşmesini umduğunu belirten Musk, Mars’ta koloni kurma projesine katılacak kişiler için büyük ihtimalle öleceksiniz, bunun geri dönüşü olmayan yolculuk olduğunu söyledi. Başarılı olma ihtimalleri yok. 

“Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin sınırlarını aşıp öteye geçebilirseniz haydi geçin! Ama (tarafımızdan verilmiş) bir güç olmadıkça geçemezsiniz. Artık rabbinizin nimetlerinden hangisini inkâr edebilirsiniz? Üzerinize yalın bir ateş alevi ve erimiş bakır gönderilir de kurtulmak için birbirinizle yardımlaşamazsınız. Artık rabbinizin nimetlerinden hangisini inkâr edebilirsiniz?” Rahman:33-36

Bunca masraf peki neden? Bunun için bazı nedenler açıklanmış; 

Mars Hayat teorisine göre mikroorganizmalarla dolu kayalar güçlü bir çarpışmayla gezegenden fırlayıp Dünya’ya düşmüş. Buda dünyanın bu hale gelmesini sağla mış mış…

Meteoritlerin dünyayı ve insanlığın sonunu getirmesi tehlikesinin var olduğu..

Yeni bir ırk ortaya çıkarmak…

Mars’tan dünyanın hakimi yönetici olup kim kalacak, kim gidecek Tanrıcılık oynamak…

Neden MarsEllon Musk konferansta, Armageddon savaşından söz ederek. Bu savaşın adım adım yaklaştığını. Hazırlıklarımızı hızlandırmamız gerektiği söyleyerek Mars’ta kurulacak koloniye işaret etti. Ellon Musk şimdiden yeryüzünden uzaya kendilerini kaçıracakları yerleri hazırlama telaşındalar. Bu senaryo bugün dile getirilmiyor. Bunların şeytanları insanlık ayarları ile oynamış. Bilimi ve ahlaklarını alarak uzaya taşıyacaklar dünya gökten gelecek olan Moşiyah sayesinde dünya üzerinde yaşayanlar o zaman kötüler olacak yok edilecek ve bu akıllılar sonradan bilimsel teknolojileri ile nadasa bırakılan dünyaya tekrar gelecekler. 

Babil dönüşü gibi Dünya’ya dönüş inancı var adamlar Armageddon savaşını dikkate alıyor ve hazırlıklar yapıyorlar. Asıl hedef uzay değil geri dönüş yok olmuş insanlığın gökten tekrar geri dönen atalarını oynamak istiyorlar. Bunların çalışmasında insanlığı kurtarmak yok elit bir yapıyı kurtarmak var. 

Bunların hepsi makul ölçülerde ele alınarak değerlendirilebilir insanlığın görülen tehlikeler karşısında tedbir almasını sağlayacak projeler geliştirilmesi sağlanabilir. Kıyamet insanlık için kaçınılmaz olan bir sondur. Kainatın neresine giderse gitsin Musk’un tüm çalışması da genişlemekte olan kainatın derlenip toparlanması ile son bulacaktır.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir