ÖDEM VÜCUTTAN NASIL ATILIR

Vücudunuzdaki Birikmiş Ödemi Atmanın Doğal Çaresi

Vücudunuzda Şişkin mi hissediyor, Ayaklarınız ve bacaklarınızda şişkinlik mi var? Eğer kalp veya tiroit hormon probleminiz varsa bunu yaşamanız normaldir. Ancak bir hastalığınız olmadığı halde vücudunuz anlamsız şekilde su tutuyorsa, evde kendi yöntemlerinizle bu şişliklerden kurtulabilirsiniz. 

Vücudumuzun Su Tuttuğunu Nasıl Anlarız?

  • Deride sertleşme
  • Karında, yüzde ve kalçada şişlik
  • Ani kilo değişimleri
  • Eklemlerde Sertlik
  • Özellikle karın bölgesinde şişlik
  • Ayak, bacak ve bileklerde şişlik

Ä°lgili resimNasıl Kurtuluruz?

Stresi hayatımızdan  tam olarak çıkartmazsak, azaltmamız gerekir. Spor yapmak, Hamama giderek rahatlamayı deneyebilirsiniz. Terledikçe hem toksinlerden kurtulursunuz, hem de gözenekleriniz açılır.

Ayrıca, yeme alışkanlıklarınızı biraz olsun değiştirmek de fayda sağlayacaktır.

Yemeklerinize ekstra tuz ilave etmeyin, yemekleri az tuzlu pişirin ve daha çok baharatlandırın.

Gün içinde eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa ödem atımını hızlandıran biberiye, ısırgan otu, kiraz sapı ve funda yaprağından destek alınabilir.

Şekerin sindirilmesinde çok miktarda su gerekir ve vücut suyu tutar. Tüketilen şeker miktarının azalmasıyla ödem sorunu da azalacaktır.

Su içmeye özen gösterin. Asitli içecekler, alkol ve aşırı şekerli içeceklerden uzak durun.

Ara öğünlerinizden birinde probiyotik yoğurt veya kefir tüketin.

Sağlıklı kilonuzda kalmaya çalışın. Fazla kilo, damarlar üzerinde ekstra basınç oluşmasına, dolaşımın yavaşlamasına ve vücuttaki sıvı dengesinin bozulmasına neden olur.

Beslenme düzeninize yumurta, enginar, uskumru, avokado, yeşil fasulye, kereviz, ananas, kuşkonmaz, incir ve bitter çikolata ekleyerek su tutma sorunundan kurtulabilirsiniz.

Son olarak uykunuza dikkat etmelisiniz. Her gece en az 7 saat uyuduğunuza emin olun. Sağlıklı bir vücudun ilk şartı düzenli uykudur. Özellikle gün içinde çok fazla uyuma ihtiyacı duyuyorsanız bu size gece yeterince uymadığınızı gösterir.

Vücudunuzdaki Birikmiş Ödemi Atmanın Doğal Çaresi ile ilgili görsel sonucu

 

 

İşte, ödem atıcı maydanoz kürü;

1 demet maydanoz ile 2 salatalık ve 1 orta boy havucun suyunu çıkartın  ve  karıştırın. Daha sonra içine 1 çay kaşığı taze zencefil rendesi ekleyin günde 1-2 defa tüketin.

 

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın