Peygamber (SAV) Sihir Yapıldımı

           Evet, peygamber efendimize sav sihir yapılmıştır. Öyle ki bazen yapmadığı bir işi yapmış zannına kapılıyordu. Sihri yapan kişi zuraykaoğullarından bir Yahudi ile antlaşmalı ve kendisi münafık olanlardan biri bu sihri yapmıştır.

           “Bir gün yanında bulunduğum sırada yüce Allah’a dua etti sonrada “ fark ettin mi Aişe yüce Allah kendisinden bilgi istediğim hususta bana bilgi verdi diye buyurdu “ ne gibi bir şey, ey Allah’ın resulü?” diye sordum

Resulullah şöyle buyurdu; “ iki adam geldi biri başımın tarafında diğeri ayaklarımın tarafında oturdu. Sonra biri arkadaşına “bu kişinin acısı nedir?” diye sordu ötekisi “ kendisine sihir yapılmıştır” diye cevap verdi sonra beri ki “ ona kim sihir yapmıştır” diye sordu oda “ zuraykaoğullarından Yahudi lebid bin el A’sam” diye cevap verdi “ sihiri neye yaptı” diye sordu ötekisi “tarağa, baştan dökülen saçlara ve taze hurma kovasına” diye cevap verdi. Beriki “o şuan nerededir?” diye sordu öteki “ zi ervan kuyusunda” diye cevap verdi.

Resullulah sav daha sonra sahabeler den bazılarını yanına alarak kuyuya gitti kuyunun içine baktı kuyuda hurma ağaçları vardı. Hz. Aişe’nin yanına dönünce vallahi kuyunun suyu adeta kına karıştırılmış gibi. İçindeki hurma ağaçlarının da şeytanın başları gibiydi demiştir. (buhari-Müslim)

Burada başucuna gelen meleklerin birinin Cebrail as. Diğeri de Mikail as. Olduğunu belirten hadisler de mevcuttur.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın