Radyesyezi

Radyestezi Çubuklarla, pendülle ve çeşitli argümanlarla kainatta saklı bulunan ve bilinmeyen henüz keşfedilmemiş olan dalgaları bulmaktır. Bunun nasıl yapıldığını sizler için bir hazırladık. Radyestezist  olmak istermisiniz ? Buyrun yazı serimizi okumaya başlayalım…

– 1 –

Radyesyezi Nedir? 

Aslı Fransızca olan Radiesthesia kelimesinden Türkçeye olduğu gibi alınmıştır. Türkçe’mizde yazılış ve okunuşu itibariyle ‘’RADYESTEZİ’’olarak kullanılmaktadır. Sözlükte “Bulma” “ortaya çıkarma” anlamına gelmektedir. Radyestezi bir şeyin ortaya çıkarılmasında kullanılan kendine has bir metottur. Bugün nasıl ki muhtelif laboratuarlarda muhtelif metotlar kullanılarak tahlil, tetkik yapılıyor ve bunlardan bir takım sonuçlara varılıyorsa, radyestezi metodu kullanmak suretiyle de bir takım tahlil ve tetkikler yaparak sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. 

Kâinatta bulunan canlı-cansız bütün varlıkların etrafa dalgalar halinde enerji yaydıkları bilinmektedir. Bu dalgaların bir kısmı duyu organları tarafından algılanabilir. Bir kısmı da çeşitli ölçer aletlerle, elektronik sistemlerle algılanabilir hale getirilir. Örneğin; yeraltı petrol, altın, maden aramalarında yayınladığı enerji dalgalarının sismik araştırmalarında kullanılan elektronik aletlerle algılanması, ölçülmesi gibi. Yine gıdaların enerji boyutlarını, insan aurasındaki enerji alanlarının krlian tekniği ile görüntülenmesi gibi. Nitekim Prof. Ahmet Maranki birçok gıdanın enerji boyutlarını bu teknikle görüntüleyerek yayınlamıştır.

Bir kısım fenomenler (dalgalar) ise henüz fizik, manyetik alan ve radyasyon dallarında çalışan bilim adamlarınca keşfedilmemiştir. Yeraltı su ve maden aramalarında kullanılan çatal çubuğu hareket ettiren enerji ile Radyestezistin kullandığı sarkacı çeşitli yönlerde hareket ettiren ya da durduran sebep bilinmeyen bu fenomenler olsa gerek.

O zaman Radyesteziye tam bir tarif getirirek. Çeşitli varlıklardan yayınlanan-yansıyan henüz keşfi gerçekleştirilmemiş dalgalardan (fenomen) yararlanma ilmine (Işımduyu) RADYESTEZİ denir.

Radyestezist Kimdir?

Radyestezi işiyle iştigal eden kişiye RADYESTEZİST denir. Başka bir ifade ile henüz fizikçilerce kesin izahı yapılamayan, ya da keşfedilemeyen fakat eşya ve radyestezistten neşrolunan radyasyon-manyetik alan etkileşimlerini sarkaç ve kitler(müşahit numuneler)aracılığı ile algılayan, bu algılamaları okuyup anlamlandıran kişidir Radyestezist. Tıpkı mors alfabesindeki tık tıkların okunarak harflere-kelimelere-cümlelere dönüştürülmesi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir