Rüyada Ayı Görmek

Rüyada ayı görmek, 

Afet, bela ve fitne sahibine, bazen da hilekar, yahut bedeni ağır, görünüşü kötü, boşanmış ve oyunla meşgul bir kadına bazen da ayıyı görmek, esaret ve hapse delalet eder. 

Rüyada görülen ayı, ahmak bir düşmandır. Ayı şiddet ve kuvveti olmayan delil ve düşmanlığında hileye başvuran namert bir hırsızdır. Bir kimse bir ayıya biner ise, eğer ehil ise dince velayete nail olur. Eğer ehil ve layık değilse, ona üzüntü ve korku gelir, sonra ondan kurtulur.

Ayı görmek, bir kadına, yolculuğa, sonra yolculuktan yerine dönmesine delalet eder. 

Bazı tabirciler de ayı, zina eden bir kadındır, dediler: 

Bundan dolayı bir kimse ayıya binerse, o kimse zinadan korunmalıdır.

İhya: Hilekar, kötü huylu kadına, namert insana, Ayıyı avlamak veya ayı avcısı görmek söz ve işinde hile va haram yolunu tutan , cahil insanlar nazarında değerli kabul edilen düşük yaratılışı insana, Ayı ya da herhangi bir vahşi hayvana binmek, ehil kimse içiin velayete, değilse zina yatmaya delalet eder.

Seyyid Süleyman: Ayı; münafık, ahmak, düşüncesiz ve tedbirsiz bir düşmanla tabir olunur. Ayıya bindiğini gören, padişah ve yardımcılarından fayda sağlar. Ayı eti ve derisi, düşmanın malıdır. Sütü ise korkuya delalettir.
Kirmani diyor ki: Ayı görmek; soysuz ve aptal birine işarettir. Ayıya bindiğini veya onu öldürdüğünü gören, düşmanına galip gelir.

Molla Cami: Rüyada ayı görmek, bela ve fitne sahibine. Bazen de hilekar, yahut kötü bir kadına bazen de hapse işaret eder. Bir kimse bir ayıya binse, eğer ehilse dince velayete nail olur. Eğer ehil ve layık değilse, üzüntü ve korkuya maruzkalır, ancak so a bu durumdan kurtulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir