Rüyada İncir Görmek

Rüyada İncir Ve İncir Ağacı Görmek

Rüyada incir, mala, inciri alan kimse için ucuzluğa ve çok nimete delalet eder. İncir ağacı, İslam düşmanlarının iltica ettiği zengin çok menfaatli bir kimseye delalet eder. Çünkü yılanlar incir ağacına iltica ve onun kökünde barınırlar. Tabirce incir ağacının meyvesine müsavi tutulacak bir şey yoktur. İncir yediğini gören kimsenin nesli çok olur.

Bazı tabirciler incir, Irak tarafından gelecek rızka, sahibinin, zahmetsiz ve meşakkatsiz erişeceği ucuzluk ve bolluğa, bu ucuzluk ve bolluğu o kimse üzerindeki eserinin gizlenmesi mümkün olmayacak derecede biriktireceği mala delalet eder. Çünkü incirin faidesi aşikaredir, denilir.
İncirden cüz’i bir şey yemek kolay elde edilen rızıktır. Rüyada yenen veya alman her incir için rüyayı görenin eline bir altın ve onbin dirhem gümüş geçer. Bazıları da, incir, altındır, dediler.

İncir ağacının meyvesi ve yaprağının, üzüntü ve pişmanlık olduğunu söyleyenler de vardır. Bundan dolayı bir kimse incir yediğini veya eline geçtiğini görse, o kimseye gelmiş veya gelecek bir husustan dolayı bir üzüntü ve keder isabet eder.

Bazı tabirciler ise, inciri salih kimseler, hayırlı insanlar kolay elde edilen rızık, tam neşe ve bol nimetle tabir etmişlerdir.
Mevsiminde siyah incir, hayırdır. Beyaz incir siyahtan daha da hayırlıdır. Mevsimsiz görülen incir, rüya sahibinin kıskançlığına delalet eder.

Bazen de incir, yemine, incir siyah ise rüya sahibi yemininde yalancı olur. Bazen de incir, uğursuzluk, sıkıntı ve üzüntüye, yüksek bir yerden alçak bir yere düşmeye delalet eder.

Bazen de incir yemek, pişmanlığa delalet eder. Nitekim rüyada pişmanlık incir yemeğe delalet ettiği gibi.

Kaynak: İmam Nablusi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir