Şeytan Ordusu Ve Vesvesesi

Bismillahirrahmanirrahim

Hüseyin b. Salih den; Şeytan kadına şöyle seslenmiştir.” Sen ordumun yarısısın. Sen atıp da yüzde yüz isabet ettiğim okumsun. Sen sırdaşımsın! Sen ihtiyaçlarımı karşılamak için bir elçimsin.”

Malik bin. Dinardan rivayet edilmiştir. “Dünya yanılmanın başıdır! Kadınlar şeytanın oyuncağıdır.” Şeytan dünyadan çok hiç kimseye güvenmez.

Said b. El-Müseyyeb’den naklediliyor “Allah cc. Hiçbir peygamber göndermemiştir ki, iblis onu kadınlarla yanıltmaya çalışmamış olsun.”

İbni Abbas ra. Mervi’dir. Şeytan erkeğe üç yerden musallat olur. Gözleri, kalbi, zikri kadına da üç yerden musallat olur. Gözleri, kalbi, kalçası.

Şiir, murdar et, sarhoş eden her şey, hamamlar, çarşılar, pazarlar, zurna (Müzik) kadınlar, şeytanın sirayet yolunu acar.

Hasan’dan nakledilmiştir. Şeytanın kaşığı ve sürmedanlığı vardır. Kaşığı yalan, sürmedanlığı ise zikir anında uykudur.

Cimrilik şeytanın hiddet ve sarhoşluk gibi sirayet ettiği yollardan biridir. Gadaplanma ve heva şeytanın musallat olma yollarının diğeridir. “Öfke şeytandandır. Şeytan ateştendir… Hemen abdest alın.”

Şeytan Ademoğlunu aldattığı ve vesvese verdiği hususlar vardır:

1-Küfür, şirk, Allah ve Resulüne asi gelme mertebesi,

2-Bidat meselesi Şeytanın arayıp da bulamadığı şeydir dini bozar,

3-Büyük günahlar,

4-Küçük günahlar,

5-Sevap ve ikabı olmayan mubahlarla uğraşır,

6-Faziletli amelden daha az faziletlisine sevk etmeye çalışır.

Şeytanın gayesi insanı dininden etmek Allah yolundan ve şükür yolundan uzaklaştıracak ameller içerisine sokmaktır. Şeytanın en çok hoşuna giden yuvanın yıkılması karı koca arasının açılması ile lutilik ve lezbiyenliktir. Şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım.

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın