Şifa Terkibi

Çaresiz Hastalıklar Çok Ancak Cenab-I Hak

Bu Vesile İle Şifayı Da Verdi

İbn-i Sina’nın kullandığı şifalı tarif halen kullanılıyor. Eğer bu doğal tarifi düzenli kullanırsanız astımdan kurtulabilir ve hatta kanseri önleyebilirsiniz.

İbn-i Sina: “Ben nice umutsuz hadiseler gördüm Cenab-ı Hak bu vesile ile şifa verdi.” sözünü bu tarif için söylemiştir.

Malzemeler

Yarım litre zeytinyağı

250 gr kuru incir

Hazırlanışı

Kuru incirleri yıkayın ve suyunu süzdükten sonra kuş başı olacak şekilde doğrayıp hakiki zeytinyağının olduğu kavanoza koyun ve kapağını iyice kapatın. 5 gün karanlık bir odada bekletin.

Beşinci günden sonra sabah ve akşam yemekten önce tüketin.

Kuru incir, yüksek oranda kalsiyum ve fosfor içermekte, kemiklerimizi ve dişimizi geliştirerek çok daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

İçerdiği vitamin, protein ve mineral sayesinde, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Zeytinyağı da, son derece şifalı bir besindir. Ancak, kuru incir ve zeytinyağını karıştırıp kür yaparsanız mucizelerin katlandığını göreceksiniz.

Az Miktarda Zeytinyağı-incir kürünün yapılışı

Kürün hazırlanışı oldukça kolaydır. Küçük bir kavanoza 3 yemek kaşığı zeytinyağı koyun. 2 adet kuru inciri dilimleyip zeytin yağına ekleyin. Karışımı, 1 gün boyunca bekletin ve sabah aç karna, incirleri yiyin. Yediğiniz incirlerin yerine yenisini koyun ve bir ay boyunca her gün bu formülü tekrarlayın.

İşte, cinsel sağlıktan kabızlığa kadar kuru incir ve zeytinyağı kürünün faydaları!

Cinsel sağlığı güçlendiriyor

Erkeklerde cinsel gücü ve sperm kalitesini artırmaya yardımcı oluyor. Eşinin hamile kalmasını isteyen erkeklere kuru incir ve zeytinyağı kürü öneriliyor.

Kabızlığı gideriyor

Lifli içeriğiyle incir, kabızlığı giderip bağırsakların hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Zeytinyağı ise bağırsak iç yüzeyini yeniliyor.

Hamile kalmayı kolaylaştırıyor

Kadınlarda doğurganlığı artıran kuru incir-zeytinyağı kürü sayesinde, kadınların sağlığı güçleniyor.

Boğaz enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olan kür, öksürük kesilmesine fayda sağlıyor, rahatlatıyor.

Astım ve öksürük hastaları için saf ve doğal zeytinyağında bir süre bekletilmiş iki tane kuru incirleri sabah kahvaltısından önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu kür bu şekilde en az altı ay boyunca devam ettirilmesi önerilir. Ara verilmeden uygulanacak olan bu formül öksürük ve astım problemleri olanlar için inanılmaz bir tedavi metodudur.

Hafızayı güçlendiriyor

B2 vitaminleri içeren kuru incir, zeytinyağı formülü hafızayı ve sinir sistemini güçlendiriyor.

 

 

 

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın