SİĞİLLERDEN KURTULMA YOLU

Bütün Siğillerden Kurtaran Tek Bir Malzeme:

Yaş aldıkça vücudumuzda farklı savunma mekanizmaları oluşmaya başlar. Siğil de bunlardan biridir. Siğilin oluşumunun nedeni; virüslerin açık yaralardan girmesidir. Böylece ağrılı olmasa da vücut üzerinde tümsekler oluşur. Çoğunlukla iyi huyludurlar ve de büyüme yapabilirler.

Siğiller çok olmasa da zaman zaman iltihap kapabilir ya da kanama yapabilir. Sizlere yalnızca bir malzeme ile bu siğillerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız. Bu noktada ihtiyacınız olan tek şey; elma sirkesi.

Siğilin bulunduğu bölgenin etrafını sabun ve su ile güzelce yıkayın. Daha sonra ise siğili 15 dakika suda bekletin ya da ıslak bir pamuk yardımıyla siğilin üstünü kapatın.

Daha sonra elma sirkesini bir parça pamuğa dökün ve siğilin üzerinde bekletin. Sabitlemeniz için bant kullanabilirsiniz. Sirkenin kuruduğunu fark ettikten sonra pamuğu çıkarın. Zaman içerisinde siğilin renk kaybettiğini ve kendiliğinden düştüğünü göreceksiniz. Bu noktada en önemli olan şey elma sirkesinin gözünüzle temasından kaçınmak.

Sarımsakta Etkin bir ilaçtır:

Sarımsak, beslenme rejiminize ekleyeceğiniz çok sağlıklı bir seçenektir ve üstelik siğillerden kurtulmanızı sağlar.Siğilin olduğu bölgeye sarımsağı doğrudan uygulayın: bir diş taze sarımsağı macun kıvamına gelene dek iyice ezin ve bunu doğrudan siğilin üzerine sürün. Üzerini temiz bir bezle sararak bir gece bu şekilde bekletin.

Sabah kalktığınızda sarımsağı kaldırarak siğilin üzerini temizleyin. Siğil kuruyup kendiliğinden düşene kadar bu uygulamayı her gece tekrar edin.Sarımsak siğili yok etmekle kalmayacak, bu bölgedeki yeni siğil oluşumlarını da önleyecektir.

Sarımsak ile hem küçük hem büyük boyuttaki siğilleri tedavi edebilirsiniz, ancak büyük siğillerin ortadan kaybolması bir iki ay sürebilir.İhtiyacınız olan tek şey sabır ve kararlılık.

 

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın