Sıkça Görülen Rüyaların Anlamı Nedir

Sıkça Görülen Rüyaların Anlamı Nedir

İnsan devamlı ve sıkça gördüğü rüyalar vardır. Bu rüyalar kendisinin hem ruh hem de nefsi halini anlatır. Ruhi derinliklerde ne var, sizi neler etkilemiş, ruhsal durumunuz nedir ve manevi haliniz hakkında nasıl bir şekil aldığınızı rüyaların verdiği işaretlerle anlaşılabilir.

Birçok insan gibi bizde rüyalara önem veriyoruz ve dikkate alıyoruz. Ama en önemli olan ise bazı rüyaların devamlı yani sürekli olmasıdır. Rüyalarda dikkate alınması gereken rahmani mi yoksa şeytani bir rüya mı olduğudur. Bu iki rüyanın dışında etkilendiğiniz bir olay, film vb. şeylerin bilinçaltımızda bıraktığı kırıntıların oluşturduğu rüyalardır.

Sıkça görülen rüyalardan bir tanesi yüksek bir yerden düşmektir. Bir binadan, bir tepeden veya yataktan düşmek gibi. Bu rüyalar genellikle manevi boyutunuzla alakalıdır. Manevi problemlerin rüya yoluyla size hissedilmesidir. Bazı şeyler sizin için yolunda gitmeyebilir. Hayırdan şerre düşüş olabilir. Sizi endişe ve korkuya iten bir olaya tanık olabilirsiniz. Kendinize fazla ve sıkça dinlemeniz bu rüyaların görülmesinde etken olabilir. Bu rüyalar bazen varlıksal rahatsızlıklar çekenlerin ruhsal hallerini ifade edebilir. 

İnsanlar içinde veya tanımadığınız birilerinin içinde kişinin kendisini çıplak görmesi sık görülen rüyalara arasındadır. Kişi kendi eksikliklerini ve zafiyetlerinin bilmesini ve insanlar arasında bunun ortaya çıkmasından sakındığına delalet eder. Savunmasızlığı simgeler! Kişi kendini yalnız ve korunmaya muhtaç hissetmektedir! 

Yine görülen rüyalardan bir tanesi de kovalamaca rüyalarıdır. Yardım isteme gibi durumlarla karşı karşıya kalınan rüyalarda, Bir şeylerden kaçmak ve kurtulmak değişim yaşama isteğini ifade eder! Bu da gerçekleşir…Yırtıcı hayvan vahşi hayvanların sizi kovalaması onunla mücadele etmeniz ve baş edememeniz bu rüya sahipleri genellikle zikir ve ibadetlere devam etmeleri halinde rüyaların bu kovalamacadan kendisini kurtaracaktır.

Yine çok görülen rüyalardan bir tanesiyle diş kırılması dişin çıkmasıdır. Bu rüyalar dışa önem verip içi ihmal ettiğinizi gösterir aynı zamanda bazı kaygılarınızın olacağını da gösterir ve sizi üzecek kayıplarınız olacağının belirtisidir.

Diğer bir sıkça görülen rüya cinselliktir. Bu da Aile içerisinde bazı sıkıntıların dışarıya yansıması olarak değerlendirilir. Ayrıca bu tür rüyalar iyi sayılmaz. Dedikodu, rezalet, tatsızlık, sorun, dert olarak alınabilir.

Cinsel organların görülmesi. Bu tür rüyalar ise sıkıntı anlamına gelir.

Bir Diğer sıkça görülen rüyada uçmaktır. Bu da maddi ve manevi bazı değişikliklerin olduğunu, Ruhi rahatlamaların gerçekleşeceğini gösterir. Mekke veya Medine uçmak manevi hayırlara, birilerinden uçarak kaçmaksa ortamın değişmesine ve sıkıntının bitmesine delalet eder.

Diğer bir görülen sık rüyalardan biri de makam ve mevki sahibi olmaktır. Bu tür rüyalar sizin bastırılmış bazı duygularınızın var olduğunu gösterir.

Diğer görülen rüyalardan bir tanesi de güzel yüzlü insanlarla konuştuğunuzu görmektir. İlahi bir tecelliye delalet etmektedir.

Bazı Hayvanların insan şekline girmesi rüyası görmek. Bunlar da hayallerinizin iyiye çevrileceğine delalet eder. Dolayısıyla size eziyet verecek olan şeylerden kurtuluşu ifade eder. Eğer şekil değişikliğini kendinizde görüyorsanız  o kimsenin bir hastalık geçirmesi neticesi huyunda ve ahlâkında bir değişiklik olacağına, bu değişikliğin bir kısmının normal ve bir kısmının da tuhaf karşılanacağına yorumlanır. Eğer hırçın ve asabi iseniz; sakin ve ağırbaşlı birisi olacağınıza, eğer ağır başlı birisi iseniz; kahrınız çekilmez bir hale bürüneceğinize yorumlanır.

Tuvalet ve bevl etmek rüyaları da sıkça görülen rüyalar arasındadır. Tuvalet görmek insanın kendi ailesinden kaynaklanan sıkıntılarına, Bevl etmek veya büyük abdest yapmakta büyük veya küçük sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder.

Vasıta görmek,  Otomobil kişinin geçim vasıtalarına tabir edilir. Minibüs kısa, otobüs ve uçak ise uzun mesafeli yolculuğa tabir edilir. Ağır vasıta motorlu araçlar ise yorucu işlere ve üzüntüye tabir edilir. Ayrıca sıkıntıların üzerinden gelebilmektir. Ayrıca değişikliği uzun ve kısa ölçekli zaman dilimlerinde yaşayacağınıza delalet edebilir.  

En çok görülmek istenen rüyaların başında da peygamber aleyhisselatu vesselam efendimizi görme arzusu gelir. Bunun içinse kişinin sevgi ve muhabbetini ihlasla süslemesi, ibadetlerini riyadan uzak yapması ve hassasiyet göstermesi, bolca salavat getirmesi, sünnetini ihya etmesi ile mümkün olur. Nefis hata ve isyan yönünde ufak bir fırsat bulduğunda kuvvetlenir sizi alt eder. Bulunduğunuz manevi halden sizi düşürebilir. O yüzden kişi dünyada kaldığı müddetçe Allah azze ve cellenin insan için belirlenen haramları ve helallerine dikkat etmesi gerekir. Hayırlı ve güzel rüyalar görmeniz temennisiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir