Su terapisi nasıl yapılır

Su Terapisi
Mucizeler yaratan Su terapisi
‘Vücudu temizliyor’
Aktüel dergisinin son sayısında yer alan ‘Mucizevi Su Terapisi’ konusu araştırılmış ve birçok uzmandan görüş alınmış. Anadolu Üniversitesi Sağlık Kulübü tarafından hazırlanan bir değerlendirmeye göre, su tüketimi doğru metotla insan vücudunu temizler. Yeni kan oluşumuna yardımcı olur. Bu terapi ile bağırsakların, mukoza kıvrımları, çalışır. Kandaki gıdalar daha iyi emilir, yeni kan haline dönüşür. Kan, rahatsızlıkların tedavisinde ve sağlığın korunmasında en önemli unsurdur.

‘Bağırsakları çalıştırır’ 
Bu konuda görüşleri alınan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. İlyas Tokatlının görüşleri şunlar: “Kan oluşumunda su önemli bir faktör. Kanın yüzde  altmışından fazlası sudur. Suyun kandaki gıdaların emilmesine yardımcı olarak yeni kan oluşumuna etki etmesi bir teori de olsa, bağırsakları çalıştırıp dolaşım sistemini rahatlattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.”

‘Sağlık için yararlıdır’ 
Ankara Ü. Tıp Fak. Hematoloji Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Osman İlhan ise suyun kan oluşumuna doğrudan etkisi olmadığını savunarak, şunları anlatıyor: “Bu, suyun kan ve vücut üzerinde hiç etkisi yok demek değil. Su hem bağırsakların hem de tüm dolaşım sisteminin hareketini düzenler. Su midenin en fazla 20 cm altında, vücut tarafından emilir. Dolayısıyla bağırsaklara kadar ulaşmaz. Su içmek sağlık açısından kesinlikle çok faydalıdır.”

‘Günde 2-2.5 Litre için’ 
Memorıal Hastanesi Beslenme Uzmanı ve Diyetisyeni Seçil Kenar da şu bilgileri veriyor: “Bağırsakları çalıştırdığı ve yüksek tansiyona iyi geldiği için öneriyoruz. Bol su içmek, böbrek hastalıklarından cilt ve selülit problemlerine kadar pek çok rahatsızlığın tedavisinde etkili bir yöntem. Sabah 6 bardak su içtikten sonra, günlük tüketimi 2-2.5 litreyle sınırlanırsa bir problem olmaz. Çok su tüketimi böbreklerde zehirlenmeye yol açabilir.
Her Gün 6 su bardağı su (1,5 litre) iç ve böylece ilaç almaktan, iğne olmaktan, doktor parasından kurtul. Uygulamadan inanamazsın.

Su Terapisi yaparak Tedavi Edilebilen Hastalıkların Listesi şöyle:
Kan Basıncı / Yüksek Tansiyon, Romatizma ( Eklemlerde / Kaslarda ağrı ), Anemi ( Kansızlık), Genel Felç
Obezite ( Aşırı şişmanlık ), Kireçlenme ( Artirit ), Sinüzit, Taşikardi, Baş dönmesi, Öksürük, Lösemi, Astım
Bronşit, Akciğer Veremi, Menenjit, Böbrek Taşı, Üreme Organı Hastalıkları, Ekşime, Dizanteri, Gastrit,              Rahim Kanseri, Hemoroit, Kabızlık, Kemik Erimesi, Şeker Hastalığı, Baş Ağrısı, Gözde Kan Toplanması
Düzensiz Adet Görme, Meme Kanseri, Larenjit (Gırtlak İltihabı)

Terapi İşlemi Sabah, yataktan kalktıktan hemen sonra (dişlerini bile fırçalamadan), 1,5 litre (5-6 bardak) su için. Bilin ki bu “Usha Paana Chikitsa” diye anılan eski bir Hint terapisidir. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Burada en önemli nokta, 1,5 litre su içildikten sonra takip eden bir Saat içinde hiçbir şekilde bir şey içilmeyecek ve yenilmeyecektir.

Alkol içeren içki alınmaması da çok titizlikle uyulması gereken bir husustur. İstenirse, bu amaçla içilecek su kaynamış ve süzülmüş kullanılabilir.

1,5 litre suyun bir kerede içilmesi zor olduğundan derece derece uygulayabilirsiniz. İlk başta dört bardağı bir dikişte, kalanı iki Dakika içinde aralıklarla içerek kendinizi alıştırabilirsiniz. Bir saat içinde 2 ya da 3 kere idrar çıkma ihtiyacı hissedebilirsiniz, ancak bir süre sonra bu normal olacaktır.

Araştırma ve Deneylerle
Aşağıda belirtilen hastalıkların, yanlarında gösterilen sürelerde iyileştikleri gözlemlenmiştir.
Kabızlık – 1 gün
Ekşime – 2 gün
Şeker – 7 gün
Kanser – 4 hafta
Ak. Veremi – 3 ay
Y. Tansiyon – 4 hafta

Not: Artirit (Eklem Kireçlenmesi) ve Romatizma ağrıları çekenler bu terapiyi Günde üç kere; yani ilk hafta sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 1 saat önce; ve sonra hastalık geçinceye kadar günde iki kere uygulamaları önerilir.

Sadece Su Nasıl Etki Eder?
Sıradan bir su tüketimi, doğru metotla insan vücudunu temizler. Tıpta “Haematopaises” de denilen yeni kan oluşması, kolonun daha tesirli olmasına yardımcı olur. Kolon ve bağırsaklarda bu şekilde yeni kan oluşması tartışmasız bir gerçektir. Bu terapi ile kolon ve bağırsakların mukoza kıvrımları çalışır.

Eğer kolon temizlenirse, günde birkaç kere alınan kandaki gıdalar emilecek ve mukoza kıvrımlarının çalışmasıyla yeni kan haline dönüşeceklerdir. Kan, rahatsızlıkların tedavisinde ve sağlığın korunmasında en önemli unsurdur ve bunun için de su düzenli olarak alınmalıdır.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın