Tekrar diriltmeyi Bekleyenler

Tekrar diriltmeyi Bekleyenler… 

Gelecekte tekrar diriltilmek için dondurulan insanlar…

Çok düşük ısılarda insanı dondurarak, bozulmadan bir tank içinde muhafaza etme alanında hizmet veren ünlü bir kuruluşlardan birinin Web giriş sayfasında ‘geleceğinize hoşgeldiniz’ yazıyor! Bu Projenin temel mantığı günümüz için tedavisi mümkün olmayan hastalıkların, geleceğin medikal yöntemleri ile tedavi edilebilmesi içindir. Şu anki prosedür, insanların ölümlerinin hemen ardından dondurularak projeye dahil olacakları belirtmeleri ile medikal ve yeni çözümler bulununcaya kadar dondurulmaları ile bir süreç başlıyor bu süreç aynı zamanda belirsizlikler içermekte.

Dr. Paul Segal’in deneyi Dr. Segal köpeği Miles’ı dondurup tekrar diriltmeyi başarmış ve bu deney dondurulmaya inanan insanlar için o günden beri büyük bir ispat olarak sayılıyor. 

Alcor, cryonics alanında o günden bugüne lider şirketler olarak biliniyorlar. Bunlarla birlikte bu piyasa da 2 3 şirket daha var.

Benjamin Franklin’den Bir Mektup

ABD’nin temelini atan Benjamin Franklin’den, dönemin ölümü erteleme üzerine çalışmalar yapan ünlü tıp araştırmacılarından Jacques Dubourg’a 1773 yılında iki satırlık şöyle mektup yazmıştır.

“Keşke insanları dondurup ileride uyandıracağımız bilimsel bir metot mümkün olsaydı. Bu sayede Amerika’nın 100 yıl sonrasını bir günlüğüne görebilmeyi, ardından ölmeyi bile kabul edebilirdim. İleride bilimimizin bunları da başaracağından hiç şüphem yok.” Daha sonrasında ise bu bir hayal olmaktan çıktı ve dondurularak bir nevi ölümsüzlüğe ulaşmanın deneyleri yapılmaya başlandı.

DONDURULAN İNSAN BEDENLERİİlk Dondurulmuş Kişi

12 Ocak 1967: Dondurulan ilk insan James Bedford Cryonics Enstitüsü’nde dondurulan ilk insan, Kaliforniya Üniversitesinde psikoloji profesörü olan James Bedford’ olmuştur. O şartlarda cryonics işlemi şimdiki altyapıya nazaran daha az gelişmiş olduğu için, Bedford’un bedeni hala dondurulmuş olarak saklansa da, bazı hücrelerinin zarar gördüğü söyleniyor. Yaşananlardan sonra, cryonics ile ilgilenenler insan dokularına zarar vermeyecek dondurma yöntemleri üzerinde çalıştılar. İlerleyen zamanlarda ise 9 insan daha donduruldu.

1979, cryonics için facia senesi oldu! Enstitüde saklanan dokuz bedenin çözüldüğü yetkililer tarafından anlaşıldı. Saklanan bedenler feci bir şekilde çürümüştü. Sonradan anlaşıldı ki, Cryonics Enstitüsü’nün enerji izolasyonu tam altı senedir çalışmıyordu ve bundan dolayı soğutma sistemi çökmüştü!  Enstitüde yalnızca ilk dondurulan insan Profesör Bedford’un bedeni kurtarıldı.

Bu şirketlerle anlaşmış, ölmüş ve donmuş halde bekleyen ise en az 230 insan bulunuyor. Öldüğünde dondurulmak üzere anlaşmaya imza atmış insan sayısı ise 1000’i geçmiş durumda. Kontrol dışında veya Amerika dışında ölürseniz diye isteğinize bağlı olarak size bileklik veya kolye veriyorlar. Ölümünüz durumunda bedenin acil bir şekilde nereye gönderilmesi gerektiği belirtiliyor. Bu bileklikte, ‘defnetmeyin, otopsi yapmayın’ yazıyor. Bu işlemi kaç paraya yaptıkları için Cryonics internet sitesinde ‘Hayat paha biçilemez!’ yazıyor. Bu da işlemin pahalı olduğunu gösteriyor…

Piyasada bu işi en ucuza yapan şirket Bütün bedeni dondurup saklamak için 28 bin dolar ücret talep ediyor.  Dünyanın bir numaralı cryonics devi olan Alcor ise beden saklama işlemi için 150 bin dolar fiyat biçiyor. Tabi bir de tüm bedeni dondurma dışında eğer uyandırıldığınız günün teknolojisinde bir hücreden beden yapılabileceğine inanıyorsanız, siz öldükten sonra kafanızı kesiyorlar ve sadece başınızı dondurtabiliyorsunuz. Bunun maliyeti de Alcor şirketinde ortalama 80 bin dolar.

Türkiye’de şuanda anlaşmaya imza atmış kişiler mevcut öldükten sonra dondurulmayı bekliyor. 

İnsanlar dünya hayatında  belli bir süre kalacak ve bu dünyadan ayrılacaklardır. İnsanların tekrar haşir edildikleri zamanında ruhları tekrar bedenlerine iade edilecektir. Dünya hayatını bitirmiş ve Dondurulmuş bedene ruhun tekrar belli bir zaman sonra geri getirilmesi mümkün değildir. Tam aksine, ölümle dünya hayatının kapandığı ve artık geriye dönüşün olmadığı bilinmelidir.

Haşirde bütün insanlar diriltildiği zaman ruhları da, yeni teşkil edilen bedenlerinde tekrar görev alacaktır.

Kaynak: Basından derlenerek hazırlanmıştır.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın