TIRNAK MANTARINA DOĞAL ÇÖZÜM

Tırnak Mantarından Kurtulmak

İçin Doğal Çözümler

Tırnaklarınızın sararmasına sebep olan mantar hastalığını tedavi eder. Tek yapmanız gereken tarçın yağını mantar bulaşmış olan tırnağa günde 2 kez damlatmak. Ayrıca ayaklarınızı sıcak tuzlu suya sokup suya birkaç damla tarçın yağı damlatabilirsiniz.

 

Tırnak Mantarından Kurtulmak

İçin Diğer İki Yöntem

El ve ayak tırnaklarından oluşan ve sizi rahatsız eden mantardan kurtulmanın basit bir yöntemi var. Bunu muhakkak deneyin!

Ayak Tırnağı Mantarı İçin Sirke:

Sirke ayak tırnağı mantarı tedavilerinde sıklıkla kullanılan bir tedavidir. Peki niçin sirke? Sirke, seyreltik asetik asit ihtiva eden bir sıvı alkolün oksidasyonu ile oluşur. Bu asidik formu enfeksiyona neden olan mantarı öldürmekte etkilidir.

Sirke ve Su Solüsyonu:

Bir bardak sirke ılık suya eklenir. Enfekte tırnak 15-20 dakika su içinde tutulur. Bu günde iki defa tekrarlanır. Ellerinizi ve ayaklarınızı sonrasında iyice yıkayın ve kurulayın.

Karbonat Yöntemi:

Karbonat cildi bölgesel olarak ölü hücrelerden arındırmak, temizlemek için kullanılabildiği gibi, enfeksiyonlar ile savaşmak için de kullanılır. İçeriğindeki aktif maddeler mantar ile savaşır ve bunların tırnak yüzeyine hasar vermesini engeller.

Nasıl Uygulanır: Dört bardak sıcak suyun içerisine yarım fincan karbonat, yarım fincan % 3 hidrojen peroksit çözeltisi ve yarım fincan sülfat eklenerek güzelce karıştırılır. Ayrıca karışımın içerisine çeyrek fincan beyaz sirke de eklenebilir. Daha sonrasında enfekte tırnak yaklaşık 10 dakika boyunca bu karışımın içerisinde tutularak ıslatılır. Son olarak karışıma batırılmış enfekte bölge temiz su ile durulanarak temizlenir. Verimli sonuçlar almak için bu tedaviyi günde iki kez uygulamak gerekmektedir..

Çeşitli sağlık sitelerinin bilgilerinden faydalanılmıştır…

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın