TİROİD İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Tiroid İçin Doğal Çözüm

Tiroid bezi boynun ön tarafında iki lop halinde bulunan bezlerdir. Tiroid bezi T3 ve T4 ile tanımlanan iki tane hormon üreterek metabolizmayı düzenler ve metabolizmanın çalışma hızını kontrol eder.

Tiroid hormonlarının az ya da fazla çalışması, tiroid bezinde oluşan kitleler belli başlı rahatsızlık arasında görülür. Önlem alınmadığı takdirde ciddi rahatsızlıklara da yol açabilecek olan tiroid hastalığı doktor ve ilaç tedavilerinin yanında alternatif olarak çeşitli faydalı bitkilerle de evde kendinize tedavi için katkıda bulunabilirsiniz. Tiroid hastalığına iyi gelen bitkilerle uygulanacak tedavi ilaç tedavisiyle geçirmeye çalıştığınız iyileşme sürecinizi hızlandıra bilmektedir.

Tiroid rahatsızlıkları, tiroid hormonlarının az çalışması, fazla çalışması veya tiroid bezi içinde oluşan kitleler olarak görülür.

Hipertiroid (tiroidin hızlı, fazla çalışması)
Tiroid bezinin gereğinden fazla (hızlı) çalışması, T3 ve T4 hormonlarının yükselmesine sebep olur ve böylece metabolizma hızlı çalışmaya başlar.

Bu duruma Hipertiroid denir. Hipertiroid şunlara sebep olur: Kalp çarpıntısı, kalbin hızlı çalışması ve bağırsak hareketlerinin artması. Bazı hastalarda hipertiroid ishali de tetikleyebilir. Kadınlar daha risklidir çünkü kadınlarda erkeklere göre 5 kat daha fazla görülen bir hastalıktır.

Tiroid bezi fazla çalıştığı için nodül oluşmasına sebep olabilir: uninodosa (tek nodül) veya multinodosa (çok sayıda nodül) gelişebilir.

Tiroid Rahatsızlıkları İçin 8 Doğal Tedavi YöntemiHipotiroid (tiroidin yavaş veya az çalışması)

Tiroid bezinin az çalışması durumunda T3 ve T4 hormonları az üretilir. bunun sonucunda metabolizma yavaş çalışmaya başlar.

Bu hastalığa Hipotiroid denir. Genelde kalp hızı azalır, bağırsak hareketleri yavaşlar ve kabızlık şikayetleri ortaya çıkar. Hipotiroid hastalarının önemli özelliklerinden birisi de çok kolay kilo almalarıdır. Kadınların %2 sinde, erkeklerin ise %0.1 inde hipotiroid rahatsızlığı görülmektedir.

Başta Troid hastalıkları olmak üzere, vücut ve beyin enerjisini artıran, radyasyondan koruyan, cinsel gücü artırıp, cinsel soğukluğu gideren, yetişkin olan herkesin kullanabileceği mucize bir kür tarifi vermek istiyoruz.

Tiroid Bitiren Doğal Çözüm ile ilgili görsel sonucu

 

Dere Otu Kürü:

Dereotu hastalığın tedavisine yardımcı en önemli bitkidir diyebiliriz. üç ay boyunca sabah, öğle ve akşam olmak üzere aç karnına yemeklerden on beş dakika kadar önce bir yemek kaşığı dolusu dereotunu biraz çiğnedikten sonra iki üç yudum su ile yutun. Bu kürün düzenli olarak üç ay boyunca kullanılması tiroid bezlerinin düzenli olarak çalışmasını ve tiroid hastalığının yenilmesini kolaylaştıracaktır.

 

Tiroid Diğer Faydalı Gıdalar:

1-Günde bir veya iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı tüketmek, Vitamin, mineral ve antioksidan açısından zengin olan hindistan cevizi, dengesiz bir tiroid etkisini azaltmak için tamamlayıcı bir besindir.

2-Selenyumu oluşturan proteinler, metabolik fonksiyonların kontrol altına alınmasına ve besin maddesinin enerjiye dönüştürülmesinden sorumlu mekanizmalara yardımcı olabilir. Kuruyemişler, Keten tohumu ve çekirdek, Yumurta, Yoğurt, Mantar

3-Çinko tüketiminizi artırın; Yağsız dana, İstiridye, Tavuk, Ispanak, Çekirdekler ve kuruyemişler, Çikolata, Ceviz.

4-Tiroid işlevleri için bir başka hayati unsur ise magnezyumdur; emilmesi güç olan ve bedensel birçok sistemde rol oynayan bir mineraldir. Tatlı mısır,  Avokado, Muz, Ispanak, Kuru üzüm

TİROİD İÇİN BİTKİLER ile ilgili görsel sonucu

Uzak Durulması Gereken Gıda  Çeşitleri:

Brokoli, lahana, kırmızı ve karalahana, karnabahar, soya, Brüksel lahanası, ıspanak, yer fıstığı, böğürtlen, turp, darı ve şeftali gibi gıda çeşitlerinden tiroid hastalarının uzak durması gerekir.

CEVİZ KÜRÜ TARİFİ

GEREKLİ MALZEMELER:

  • 50 adet fındık büyüklüğünde yeşil ceviz,
  • 2 LT su,
  • 10 gr tarçın,
  • 10 Gr karanfil

CEVİZ KÜRÜNÜN YAPILIŞI:

Cevizlerin yeşil olan dış kısmını soyun. 2,5 LT suyun içine atın. Hergün suyunu değiştirin. Acısı gidinceye kadar. Son olarak eczanelerden alabileceğiniz, hijyenik kireçli suda bekletin.

Acısı iyice çıksın. Ardından, bu cevizleri şeker ile kaynatın. Çatal batacak kadar yumuşaklığa ulaşınca, içine karanfil ve tarçını ekleyin. Günde 2-3 adet cevizini ve 1 tatlı kaşığı suyunu tüketin. En az 3 hafta kullanın.

Tiroid Bitiren Doğal Çözüm ile ilgili görsel sonucuYEŞİL CEVİZ KÜRÜNÜN FAYDALARI

Bu Kür, troid hastalarını iyileştirdiği gibi, vücut ve beyin enerjisini artıran, cinsel gücü artıran bir kürdür.

Bu kürü uygulamak için, ille de troid hastası olmak gerekmez.

Ceviz Çok yoğun şekilde antioksidan içerdiği için, radyasyondan korunma ve radyasyonu engelleme özelliği de bulunur. Bu kürü sadece hasta olduğunuzda değil, hastalıktan korunmak için de, kullanabiirsiniz…

KULLANMADAN ÖNCE UYARI

Doktorunuza danışın, fikrini alın ve cevize karşı alerjiniz olup olmadığını test ettirin. Burada yazılanlar asıl tedavi yerine geçmez ve sadece bilgilendirme amaçlıdır.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın