Tutankamon Laneti Gerçek Mi

 Lanetli Firavun Tutankamon :

Tutankamon (Tutankhaton) MÖ 1332-MÖ 1323 yılları arasında hüküm süren Mısır firavunudur. 18. hanedanın son üyesi olan Tutankamon, Eski Mısır’ın en güçlü ailelerinden birinin ferdi idi. Onun ardından tahta geçenler 3000 yılı aşkın bir süre Tutankamon adını tarihten silmek için çabaladılar. Birçok entrika yaşamış, hatta suikastla öldürüldüğü söylenmiş yapılan incelemelerde kafatasına saplanmış kemik  ve kaburga kemiklerinde eksiklikler, ayak kaval kemikleri kırık olarak mumyanlanmış buda feci bir şekilde öldüğünü ortaya koymaktadır.

Altın tabutu ve görkemli 11 kğ som altından maskesiyle Mısır’ın sembollerinden biri haline gelen firavunun, hayatı ve ölümü hakkında çok az şey biliniyor. 

tutankamon ile ilgili görsel sonucuMezarı Bulan Arkeologlar:

Kont Carnarvon, H. Carter  ile birlikte uzun bir süre süren çalışma sonunda 26 Kasım 1922’de yılında Tutankamon’un mezarını buldular.  bu Mezar odasına girildikten sonra yoğun bir ilgi insanlarda uyandı bir an dahi olsa bakmak için Oraya Akın ettiler.

2 arkeolog işin getirdiği stresten dolayı mezarı kapatmak zorunda kaldılar. mezardan çıkan buluntuların sahipliği üzerinde anlaşmazlığa düşüldü ve 2 arkeoloğun arası açıldı. 

Kont Carnarvon, İngiltere’ye döndü ve orada hastalandı daha sonra ailesiyle kahire’ye taşındı çok geçmeden öldü. Ölümüyle ilginç bir olay yaşandı  Kahire şehrinde tümüyle bir karanlık oluştu gerçekleşen bu olay hakkında kimse bir yorum yapamadı. 

Tutankamon’un mezar giriş kapısının üzerinde kazınmış hiyerogliflerin tercümesinde” ölüm Mezara dokunana gelecektir.” yazılıydı.

Bu araştırma içerisinde bulunan birçok kişi esrarengiz şekilde ölmesi “ Tutankamon’un Laneti” görüşünü ortaya çıkmasına sebebiyet verdi.Birçok araştırmacı bu konu hakkında ileriye sürdüğü savlar oldu duvarlardaki mantarın bulunan sebebiyet verdiğini söyleyenler olduğu gibi Mezarın iç kısmında bulunan bir bakteri yapılanmasından kaynaklaması  sonucu ölümlerinin gerçekleştiği söylendi.

Ä°lgili resimTutankamon Nasıl  Ailenin Ferdi İdi Uzaylı Biriyle İlişkisi Varmıydı:

DNA testleri ve 3 boyutlu tomografi sayesinde Eski Mısır’ın en fazla bilinen firavunu Tutankamon’un doğuştan gelen hastalıklarından muzdarip kırılgan yapısını yorumlayanlara göre Tutankamon’un gerçek laneti ensest bir ilişkinin ürünü olmasıyla bağlantılı.

İtalya’da mumyalar ve buz adamlarla ilgili araştırmalar yapan enstitünün üyesi Albert Zink de Tutankamon’un ailesinin DNA’larını inceledi ve elde ettiği bilgilere göre Tutankamon, Mısır firavunu Akhenaton ve kız kardeşinin çocuğu idi. Uzaylılarla bir ilişkisi yoktu.

tutankamon ile ilgili görsel sonucuTutankamon’un Cesedi Yanmış Olarak Bulundu:

İngiliz araştırmacıların çalışmalarını ele alan ‘Tutankamon: Yanmış Mumya’nın Gizemi’ belgeseline göre, Tutankamon’un mumyalanmış vücudu acemi bir mumyalama girişimi sonucu lahitinin içinde alev almış. Firavun, MÖ 1323’deki ölümünden sonra hızla mumyalanıp gömülmüş fakat araştırmacılar mumyalamada kullanılan yağların kimyasal bir tepkimeye girerek firavunun mumyasının tutuşturduğu görüşünde. Siz ne düşünürsünüz acaba?

tutankamon ile ilgili görsel sonucuTutankamon’un Üzerinden Çıkan Hançerler Uzaylıların İşi Mi?:

İngiliz arkeolog H. Carter 1925 yılında mumyanın sargı bezleri arasında iki hançer keşfetmişti. Bunlardan birinin yapıldığı demir, paslanmamış olması ve o dönemde Mısır’da bu tarz metal işçiliğine nadiren rastlanması sebebiyle bilim adamlarını şaşırtmıştı.

Uzmanlar, Hançerin üzerine yapılan analiz, %10 nikel ve %0.6 kobalt içerdiğini buldular. Hançerin malzemesinin demiri, Kızıldeniz kıyısı kenarına düşen göktaşlarının kimyasal yapısıyla karşılaştırıldı ve içinde İskenderiye’nin 240 kilometre batısında bulunan bir göktaşı ile oldukça benzer oranlarda nikel ve kobalt bulunduğu ortaya çıktı.

Sonuç Olarak Tutankomon Laneti Doğrumudur:

Tutankamon ensest ilişki ürünü bir çocuktu ve çocuk denilecek yaşlarda tahta geçmiş ve hızlı bir yaşam sürmüş biri. Bulunduğu çağda büyü ve sihir kullanımı üst düzey bir yapıdaydı. Mezarının giriş kısmında bulunan yazı tılsım olarak işlevini yerine getirmiştir. Büyü mezar odasında bulunan kim varsa, orada yaşamaları ve görev yapmaları için  bağlanan cinlerin ifridlerinin kullanılması ile gerçekleşen olaylar yaşanmıştır.

Ölenlerin çoğunluğunda ateşli hastalıklar söz konusu olmuştur. Cinlerin ifridlerinin insanlara zarar vermesi ve öldürmesi olayı vardır. Bu gizem lanet değil bir büyü ve sihir olayıdır. Uzaylılarla alakası yoktur.

Meteor taşlarından elde edilen maddelerin kullanılması ile yapılan bir hançer insan ve cinlerin ürünüdür. Bu konuda’da cinlerin ifridlerinden istifade edilmiştir.

Dinen lanetli yerlerde bulunulmaması ve durulmaması gerekir:

Müminlerin annesi Ümmü Abdullah Âişe (ra. anhâ)’dan rivayet edildiğine göre Rasûlullah (sav) şöyle buyurdu:

– “Bir ordu Kâbe’ye saldırmak üzere yola çıkacak; bir çöle geldiklerinde bastan sona Bütün ordu yere batacaktır.”

Hz. Âişe der ki, bunun üzerine ben, Yâ Resûlallah, onların arasında ticaret için yola çıkanlar ve kotu niyetli olmayanlar varken niçin hepsi birden yere batacaktır? diye sordum.

Rasûlullah (sav): “Hepsi birden yere batacak, ahrette yeniden diriltilip niyetlerine göre hesaba çekileceklerdir” buyurdu.

Buhârî, Buyû` 49; Hac 49, Müslim, Fiten 4-8. Ayrıca bk. Tirmizî, Fiten 21; Nesâî, Menâsik 112; İbni Mâce, Fiten 30.

Bu gibi yerlerde durulmadan hızlıca geçilmesi ve bekleme yapmadan orayı terk etmek gerekir. bunun gibi arafatla Mina arasında da böyle bir yer mevcuttur. buradanda hzılıca geçirilir ve bekleme yapılmaz.

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın