Üst Akıl

Değişimlerin Arka Planındaki Güç:

Dünyada her şey istisnasız ama her şey bir  değişime uğruyor. Bu değişimde İnsanlar farklılaşıyor onlarda yeni eğilimler ve olaylarla değişime tutuluyor. Devletlerin üniter yapılarını, ilkelerini, işleyiş sistemlerini değişime tabi tutup, istedikleri sisteme uymak zorunda bırakıyorlar.

Bu  hızlı yaşanan değişimlerin arka planında değişmeyen tek bir güç var. O da bu değişimi düzenleyen ve organize eden, ülkelere dayatma yapan, toplumsal mühendislikle kitlesel organizasyonlar düzenleyen üst akıl…

Küresel Sermaye Üst Akılmıdır:

Kim bu üst akıl derseniz tabii ki  küresel sermayeyi elinde tutan aileler. Korkunç bir Finans gücüne sahip olan küresel sermaye. Dünya çapında kurmuş oldukları sivil toplum örgütleri, düşünce kuruluşları ve medya ağları sayesinde çıkarlarına dokunan ne varsa, kendi arzuladıkları projeye değilde, kendi kültür yapılarına dönmek isteyen, kendi milli imkanlarını harekete geçiren tüm ülkeyi ve yöneticilerini hedef alan bir örgütlenmedir.

Küresel Güç “Üst Akıl” Neler Yapabilir:

Bu küresel sermayenin bütçesi birçok ülkenin milli bütçesinden daha fazladır. Ellerindeki finansal gücü eğitim kurumlarını, Medya ayağını ve lobi faaliyetlerini kullanarak toplumun fikir ve düşüncelerini, yaşam tarzlarını ve en önemlisi de meşru iktidarları çeşitli operasyonlarla değiştirebilmektedirler.

Hedef Dünya tek bir elden yürütülmesidir. belirlenen kriterlere göre ülkelerin yöneticileri seçilmekte  onlar tarafından Tabiri caizse atanmaktadır. Ülkeye gösterilen hedefler de eğer bir sapma söz konusu olursa, yoldan çıkan devlet adamlarını hemen iktidardan düşüre bilmektedirler.

Üst Akıl Kimdir:

Evet son zamanlarda ismini çok duyduğumuz Rockefeller ve Rotschild aileleridir. Bunlar en üst seviyede olan ailelerdir. Bu alilerin oluşturduğu diğer katmanlarda bulunanlar vardır. Her ülkede oluşturulan sermaye ve başına konan bir yönetici sadık aileler mevcuttur. Bunların zenginleştirdiği aileler bulundukları ülkelerde yapılacak projeler için finansman kaynaklarıdır aynı zamanda.

Türkiye Üst Akılın Hedefinde Olmuşmudur:

Bu üst akıl yani küresel sermaye her şeyi istedikleri şekilde planlama hususunda acımasızca hareket etmektedir. Türkiye bu küresel  sermayenin devamlı şekilde tehditleri ile karşı karşıyadır. Bu yeni başlamış bir operasyon değildir. Çok eskilere dayanmaktadır. Darbelerin bolca yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz gün geçmiyor ki bu tehlike ber taraf edilsin. Her gün yeni bir plan ve yapılanmayla ortaya çıkıyorlar.

Türkiye’de Üst Aklın Yaptığı Operasyonlar:

Turgut Özal, Zehirlendi lakin bir el hali daha onun ölümün arka planının ortaya çıkmasını engelliyor. Güneydoğuda başaılı operasyonlarla terör yapılanmasına büyük darbeler vuranlara darbe vuruldu eşref Bitlis gibi. Adnan Menderes, Necmettin Erbakan vb. ülkemiz ihtilal ilerle darbelerle indirilen ve öldürülen birçok yönetici ile karşı karşıyadır. Bu olayların arkasında bu küresel Güç “üst akıl” vardır. Toplumsal mühendislik yolu ile gezi olayları çıkartıldı bu yolla Türkiye’nin zarar uğramasını sağladılar. Türkiye’nin kasasından uçan dolarların engellenmesi mümkün olmadı. 15 Temmuz’da içeride yetiştirdikleri Fetö hainleri ile  darbe girişiminde bulundular. Rahip Brunson krizi ve akabinde gelişen dolarla ekonomik darbe, büyüme ve ayağa kalkma mücadelesi hep darbeye maruz kalmaktadır.

Ne demiştik kendi kültür yapılarına dönmek isteyen bir milletin, milli imkanlarını devreye sokarak harekete geçirmeye çalışan tüm ülkeyi kaosa ve yöneticilerini de  değiştirmek için operasyonlar düzenleyecekler.

Not: Söyleşi kategorimizde çıkacak yazılar, Gazete, dergi ve tv yorumculuğu yapan çeşitli yazarların yazı ve yorumlarından istifade ederek hazırlanacaktır.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın