Uzayda ilk temas ve görev değişikliği

Uzaylılarla karşılaşmamız an meselesi

NASA ve Spacex firması, hummalı bir çalışma ile milyonlarca doları uzaylılarla buluşmak ve Mars’ta Elit bir tabaka için hazırlanacak yerleşim yeri kurmaya harcamakta ısrarlı bir şekilde çalışmalara devam etmekte. Gelecekte uzaylılarla karşılaşma ve uzay seyahatlerinin mümkün olacağı öngörmektedirler.

Amerikalı teorik fizikçi Michio Kaku’ya göre uzay yolculukları sırasında uzaylılarla temas kesinlikle kaçınılmaz olacak açıklamasında bulundu. Bunun tahmini olarak da bu yüzyılın sonlarında gerçekleşeceği düşüncesini paylaştı. Michio Kaku, Uzaylılarla iletişime geçmenin kötü bir sonuç doğuracağını da ifade etmesi düşündürücüdür.

Burada bir nokta koyalım ve şu soruları soralım…

1- Bu kadar masrafı kötü sonuçlar doğuracak bir proje için o zaman neden harcanmaktadır?

2-  dünyanın ömrünün azaldığını ekolojik dengenin hızla bozulduğunu savunuyorsanız O zaman neden bunun için samimi atılımlar yapıp, katı kurallar almak için mücadele edilmemektedir.?

3-  250 bin kişilik Mars’ta kurulacak şehre seçilmiş bir elit insan topluluğu yerleştirmek için mitolojik hikayeye dayanan bir yaklaşımla hummalı çalışmanız, yine komplo teorilerine konu olmuş dünya nüfusunun 500 milyona düşürülmesi ‘elit tabakanın mars şehrine çıkması ile’ devreye sokulacak olan dünyaya format çekmek ve yeni bir başlangıç sistemi için midir.?

Devam edelim İlk temasta insanların çok dikkatli olması uyarısında bulunan Kaku,  bu temasın iyi hesaplanmaması  halinde insanoğlu her şeyini kaybedebilir dedi.! 🤔🥱😲

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı James-Webb-Teleskobu.jpgUzayda Görev Değişikliği Yeni Bir Teleskop Devreye Giriyor 

Eskiyen Hubble uzay teleskobunun yerine James Webb uzay Teleskobu fırlatılacak. Ekim ayında uzaya fırlatılması planlanan bu teleskopla Güneş sisteminin ötesinde keşfedilen yeni gezegenlerin birçoğunun atmosferinin, yaşam için uygun olup olmadığının analizi yapılacak. Ayrıca daha önce gözlemlenemeyen evrenin uzak köşesindeki gezegenler hakkında görüntülerde alınacak. Bu için ileri derece çok yük Optik donanımlarla donatılan James Webb Teleskobu sayesinde evrenin geri doğru yaklaşık 13.7 milyar yıl önceki oluşumuna sebep olan ‘büyük patlama ’Big Bang’dan 200 milyon yıl sonraki halini inceleyecek.

Hubble Teleskobuna ne olacak 

Güneş sistemindeki yörüngesinde dünyadan 1.6 milyon kilometre uzaklıkta bulunan bu teleskop James webb uzay teleskobunun devreye girmesi ile uzay çöplüğünde emekliye ayrılmış bir hurda olacak.

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir